Reklama

Energetyczni oszuści znów w akcji. Nie dajcie się nabrać!

Opublikowano:
Autor:

Energetyczni oszuści znów w akcji. Nie dajcie się nabrać! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Grupa Energa, działająca m.in. w Płocku i okolicznych powiatach, ostrzega przed nieznanymi sprawcami, podszywająmi się pod spółki Energa SA i Energa Operator.

Grupa Energa, działająca m.in. w Płocku i okolicznych powiatach, ostrzega przed nieznanymi sprawcami, podszywająmi się pod spółki Energa SA i Energa Operator. 

Oszuści wysyłają e-maile z wezwaniami do zapłaty zaległości i z potencjalnie niebezpieczną zawartością.

- E-maile z adresu admin@maxiorrr.com zawierają nieprawdziwe informacje o rzekomych zaległych zobowiązaniach za dostawę energii na niewielkie kwoty i wezwanie do ich uregulowania poprzez dołączony link - informuje biuro prasowe Energii. - Ostrzegamy, że odnośnik może doprowadzić do uszkodzenia urządzenia, na którym zostanie otwarty, lub kradzieży wrażliwych danych użytkownika, np. danych logowania do konta bankowego.

Energetycy podkreślają, by nigdy nie korzystać z linków bądź jakichkolwiek załączników dołączonych do wiadomości, które budzić mogą jakiekolwiek wątpliwości.

- Energa Operator wysyła e-maile z wezwaniami do uregulowania zadłużeń. Z tego względu prosimy, aby nasi klienci zawsze sprawdzali nagłówek wiadomości i nadawcę - dodają w biurze prasowym Energii. - W razie wątpliwości prosimy też o kontakt z odpowiednimi infoliniami.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce. Podstawowa działalność obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd grupie ponad 3 mln klientów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE