Reklama

Reklama

Dziś na studniówce baluje Małachowianka. Wśród pozostałych szkół niepewność

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Portal Płock

Dziś na studniówce baluje Małachowianka. Wśród pozostałych szkół niepewność  - Zdjęcie główne

foto Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W 2021 roku studniówki w całym mieście się nie odbyły, ale w tym roku jest większy optymizm. W sobotę 15 stycznia w Hotelu Tumskim na swojej studniówce bawić będą się Małachowiacy, a do końca stycznia jeszcze kilka szkół chce zorganizować zabawę maturzystom. Niektórzy już jednak zrezygnowali z organizacji imprezy.

Reklama

To już drugi sezon studniówkowy w czasie pandemii koronawirusa. Ten jednak jest zupełnie inny od 2021 - o ile rok temu zabawy zostały po prostu odwołane, o tyle w tym roku zabawy powinno udać się zorganizować przynajmniej w niektórych szkołach. 

Wyjątkowo inaczej bawić będą się Małachowiacy - maturzyści najstarszej szkoły w Polsce zazwyczaj bawili się w murach swojej szkoły. W tym roku zabawa odbędzie się w Hotelu Tumskim.

A co z pozostałymi szkołami? Studniówki w Płocku zaplanowane są do końca stycznia - 31 stycznia w województwie mazowieckim rozpoczynają się już ferie. To co prawda tylko 2 tygodnie, ale przez te kilkanaście dni sporo może się zmienić. Zabawy są planowane, ale co z tego wyjdzie? 

- Decyzja jeszcze nie zapadła i rozmowy w tym temacie trwają, jednak chcielibyśmy studniówkę zorganizować - powiedziała Małgorzata Duch, dyrektorka Jagiellonki. - Musimy zorientować się ile osób wyraża chęć na wzięcie udziału w takim wydarzeniu i przedyskutować czy są szanse, by zorganizować studniówki pomimo pandemii. Więcej powinniśmy wiedzieć w przyszłym tygodniu. Należy pamiętać jednak, że sytuacja jest dynamiczna.

W podobnym tonie wypowiada się dyrektorka III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej. 

- Wiemy jak ważna jest studniówka dla ostatnich roczników, dlatego jak najbardziej ją planujemy i chcemy zorganizować - powiedziała Agnieszka Wierzchowska, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego. - Czy jednak się odbędzie? W tej chwili ciężko w stu procentach odpowiedzieć na to pytanie. Decyzja zapadnie najpewniej w przyszłym tygodniu, po rozmowie z komitetem, a w dzisiejszych czasach i ona może nie być ostateczna. Po prostu działamy w zależności od panującej sytuacji epidemiologicznej i w obostrzeniach, z którymi się musimy mierzyć.

- Sytuacja epidemiczna jest, jaka jest. W każdej chwili sytuacja może się zmienić. Studniówka jest zaplanowana na 29 stycznia. Mamy bardzo małą grupę uczniów klas IV, sala jest duża. Czy się odbędzie? Do 29 stycznia mamy jeszcze 2 tygodnie. Wszystko zależy od tego, jak będzie kształtowała się sytuacja. Na tę chwilę uczymy się stacjonarnie, ale jeśli coś się będzie działo, decyzje mogą być podejmowane w każdej chwili - mówi z kolei Anna Sława Betke, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych nr 1. 

Nie wszystkie szkoły w ogóle planują studniówki. Z zabawy zrezygnowało m.in. Zespół Szkół Centrum Edukacji, Zespół Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej (popularny Elektryk) czy Zespół Szkół Ekonomiczno-Kupieckich. 

- Niestety, w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, studniówki w tym roku nie są organizowane - powiedział Tomasz Wiśniewski, dyrektor Zespoły Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza. - To była trudna decyzja, ale taką podjęli uczniowie i rodzice.

Sytuację poprawia poziom wyszczepienia wśród uczniów. Jak mówią dyrektorzy, ten jest na dość wysokim poziomie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy