Reklama

Dziesięcioro uczniów w szpitalu. Co się stało w szkole?

Opublikowano:
Autor:

Dziesięcioro uczniów w szpitalu. Co się stało w szkole? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziesięcioro dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 przy Vuka Karadzica trafiło do szpitala po tym, jak zaczęły się uskarżać na bóle głowy i nudności spowodowane ponoć ulatnianiem się nieznanej substancji. Na razie nie wiadomo, co dokładnie się tam stało.

Dziesięcioro dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 przy Vuka Karadzica trafiło do szpitala po tym, jak zaczęły się uskarżać na bóle głowy i nudności spowodowane ponoć ulatnianiem się nieznanej substancji. Na razie nie wiadomo, co dokładnie się tam stało. 

Jak przekazał rzecznik płockiej straży pożarnej, strażacy dostali zgłoszenie ze Szkoły Podstawowej nr 1,  że w szkole czuć zapach niewiadomego pochodzenia. Dziesięcioro dzieci zostało zabranych karetką do szpitala, skarżyły się na nudności i bóle głowy. Obecnie trwają ich badania. 

- Strażacy wykorzystując urządzenia do identyfikacji, sprawdzili teren szkoły, jednak pomiary nie wykazały obecności żadnej znanej nam substancji - mówi Edward Mysera. - Nie odnaleziono również śladu substancji, którą wedle relacji dzieci miała zostać rozlana przez chłopca, który wkrótce potem opuścił szkołę. 

Na miejscu pracują policjanci, próbują ustalić, co właściwie stało się w szkole. - Na razie nie znamy bliższych okoliczności zdarzenia, poza tym, że dzieci z objawami zatrucia trafiły do szpitala - mówi Jarosław Ostrowski z płockiej komendy. 

Jak dowiedzieliśmy się od dyrektora szkoły, Tadeusza Ciastkowskiego, pozostałych uczniów nie ewakuowano.

- Teren szkoły został sprawdzony przez straż pożarną i policję, otrzymaliśmy zapewnienie, że nie grozi nam żadne niebezpieczeństwo i nie ma potrzeby ewakuacji - mówi dyrektor podstawówki. - Na razie jedynym bezspornym faktem jest to, że dzieci trafiły do szpitala, nie wiemy jednak w tej chwili, z czego wynikają ich dolegliwości. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE