Reklama

Dzieci stały w ogromnym ogonku. Ciągnął się przez pół osiedla

Opublikowano:
Autor:

Dzieci stały w ogromnym ogonku. Ciągnął się przez pół osiedla - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Około tysiąca książek przeniosły dzieci z płockich szkół i przedszkoli metodą podaj dalej. Bywało, że robiły się zatory, gdy jeden z drugim zaczytali się w książce zamiast podawać ją dalej. I bardzo dobrze!

Około tysiąca książek przeniosły dzieci z płockich szkół i przedszkoli metodą podaj dalej. Bywało, że robiły się zatory, gdy jeden z drugim zaczytali się w książce zamiast podawać ją dalej. I bardzo dobrze!

Taki właśnie był cel całej akcji, zorganizowanej już po raz drugi przez Książnicę Płocką. Prozaiczny cel to przeniesienie książek ze starej siedziby filii bibliotecznej nr 7 przy Gierzyńskiego do nowej przy Piaska. Ten wyższy - zachęta do czytania i przypomnienie, że poza ekranami tabletami, komórkami i komputerami jest świat wspaniałych przygód, wielkich bohaterów i zawiłych tajemnic na kartach książek.

Przy dźwiękach piosenki „Podaj cegłę” uczniowie i przedszkolaki, a także seniorzy i mieszkańcy Międzytorza, a nawet prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podali sobie z rąk do rąk około tysiąca książek. W ogonku stanęli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 (Gimnazjum nr 1, IV LO), Zespołu Szkół nr 2 (Szkoła Podstawowa nr 2, Gimnazjum 10), Szkoły Podstawowej PTO, II prywatnej Szkoły Podstawowej Profesor, a także przedszkolaki: z Kolorowych Kredek, Miejskiego Przedszkola nr 5, przedszkola Profesor, a także seniorzy z Klubu Seniora przy Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej i oczywiście czytelnicy oraz obsada Książnicy Płockiej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE