Reklama

Działa już nowa przychodnia. Ile kosztował remont?

Opublikowano:
Autor:

Działa już nowa przychodnia. Ile kosztował remont? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W byłej przychodni przy Reja działa już przychodnia zdrowia psychicznego. Przeniosły się tam poradnie z Miodowej i dzienny oddział psychiatryczny. Ile kosztował remont pomieszczeń?

W byłej przychodni przy Reja działa już przychodnia zdrowia psychicznego. Przeniosły się tam poradnie z Miodowej i dzienny oddział psychiatryczny. Ile kosztował remont pomieszczeń?

Przypomnijmy: pięć lat temu, mimo niezadowolenia mieszkańców, przestała istnieć przychodnia w budynku przy Reja. Decyzję o likwidacji placówki tłumaczono fatalnym stanem budynku i brakiem funduszy na remont. Mówiło się, że modernizacja pochłonie nawet kilka milionów złotych. 

Niemal od początku Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej zapowiadał, że zamierza stworzyć w opuszczonym budynku poradnię zdrowia psychicznego i poradnię leczenia uzależnień, które o tej pory działały w przychodni przy Miodowej, a także dzienny oddział psychiatryczny funkcjonujący dotąd przy pl. Dąbrowskiego, vis a vis szpitala miejskiego. 

Teraz, po latach, przeprowadzka stała się faktem.

- Wnętrze budynku, w którym dawniej mieściła się przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej zostało gruntownie wyremontowane - poinformowała Inga Kujawa-Zawadzka z Płockiego ZOZ-u.- Przytulne, odnowione wnętrza, nowe meble oraz znacznie większa, niż dotychczas, powierzchnia obiektu zapewniają komfortowe warunki leczenia. Poradnie zyskały nowe gabinety, salę terapeutyczną oraz gabinet zabiegowy, w którym można pobierać materiał do badań laboratoryjnych oraz wykonywać iniekcje leków, w tym o przedłużonym uwalnianiu.

Budynek został przystosowany dla osób niepełnosprawnych - jest w nim winda, podjazd dla wózków inwalidzkich i specjalne toalety. Nie zmieniły się jedynie numery telefonów, które obowiązywały w poprzednich lokalizacjach. 

Ile kosztował remont tej części budynku?  - Koszt odnowienia i przystosowania niskiego i wysokiego parteru do odpowiednich wymogów wyniósł około 300 tys. zł - informuje Inga Kujawa-Zawadzka. 

Jakie są plany na opuszczone przez poradnie i oddział psychiatryczny dotychczasowe siedziby przy Miodowej i naprzeciwko szpitala przy Kościuszki? Płocki ZOZ na razie ich nie zdradza. - Obecnie rozważamy szereg możliwości wykorzystania pozostałych po przenosinach pomieszczeń - ucina Inga Kujawa-Zawadzka. 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE