Reklama

Dyrektor Winiar pisze list do płocczan. Dziękuje swojej kadrze i apeluje...

Opublikowano:
Autor:

Dyrektor Winiar pisze list do płocczan. Dziękuje swojej kadrze i apeluje... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koronawirusa w Płocku i powiecie na razie nie ma, ale nikt nie da nawet cienia gwarancji, że taka sytuacja będzie utrzymywała się dłużej. Szpital na Winiarach sprzętu ochronnego dla personelu ma tylko na kilkanaście dni.

Koronawirusa w Płocku i powiecie na razie nie ma, ale nikt nie da nawet cienia gwarancji, że taka sytuacja będzie utrzymywała się dłużej. Szpital na Winiarach sprzętu ochronnego dla personelu ma tylko na kilkanaście dni. 

Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, przy okazji każdej rozmowy na temat pandemii koronawirusa apeluje o wsparcie dla placówki. Przydałoby się dosłownie wszystko. Dyrektor napisał list do płocczan. Cytujemy w całości. 

Szanowni Państwo!

Dziś wiemy, że przez najbliższe dni i tygodnie musimy zachować szczególną dbałość o nasze zdrowie. Jest to szczególnie trudny czas dla   pracowników służby ochrony zdrowia, w tym także dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

Nasi lekarze, pielęgniarki, służby medyczne od kilku dni podejmują walkę z epidemią koronawirusa, często samemu narażając się na zakażenie, obcując z osobami potencjalnie zagrożonymi. Walka z pandemią jest również bardzo trudnym wyzwaniem dla całego naszego społeczeństwa. 

Proszę Państwa, aby wszystkie apele o zachowanie ostrożności traktować bardzo poważanie. Każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje   zdrowie oraz zdrowie osób najbliższych.

Dziękuję wszystkim, którzy w tym trudnym czasie są dla Nas i dbają o Nas. W sposób szczególny swoje słowa podziękowania kieruję na ręce lekarzy, pielęgniarek, diagnostów, służby medycznej, pracowników administracji, obsługi, ale również każdej osobie, która codziennie świadczy swoją pracę na rzecz naszego szpitala. Jednocześnie pragnę podziękować wszystkim mieszkańcom Płocka, powiatu płockiego i okolic, firmom,   restauratorom, którzy w odpowiedzi na nasz apel udzielają nam wsparcia. Otrzymywana od Państwa każdego dnia pomoc stanowi dla naszego Szpitala ogromne wsparcie.

Zapewniam, że Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku dokłada pełnych starań w celu zagwarantowania opieki medycznej dla pacjentów na jak najwyższym poziomie. Podobnie jak wszystkie szpitale w naszym kraju zmagamy się z brakami środków ochrony indywidualnej, jednak dzięki podjętym staraniom posiadamy zapasy, które gwarantują prawidłowe funkcjonowanie na kilkanaście najbliższych dni. Pandemia stale się rozwija i wszelkie zapasy należy na bieżąco uzupełniać. Wierzę, że dzięki współpracy, wzajemnemu zrozumieniu, jak również poszanowaniu pracy jesteśmy w stanie przejść ten trudny dla nas czas.

Dzisiaj życzyłbym sobie, aby nas wszystkich nie opuszczała myśl starożytnego klasyka Publiusa Iuventiusa Celsusa, że „  Najlepszym lekarstwem jest spokój”. W myśl tej zasady jeszcze raz proszę, aby zachować spokój, nie ulegać panice, poważnie traktować ukazujące się zalecenia służb sanitarnych oraz zadbać o własne zdrowie, jak również osób w najbliższym otoczeniu.

Dyrektor

Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku

Stanisław Kwiatkowski. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE