Reklama

Dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy spotkał się z przedsiębiorcami

Opublikowano:
Autor:

Dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy spotkał się z przedsiębiorcami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś w siedzibie Izby Gospodarczej Regionu Płockiego pracownicy Miejskiego Urzędu Pracy, z dyrektorem Krzysztofem Buczkowskim na czele, przybliżali przedsiębiorcom kwestie związane z aktywizacją bezrobotnych i pozyskiwaniem pracowników.

Dziś w siedzibie Izby Gospodarczej Regionu Płockiego pracownicy Miejskiego Urzędu Pracy, z dyrektorem Krzysztofem Buczkowskim na czele, przybliżali przedsiębiorcom kwestie związane z aktywizacją bezrobotnych i pozyskiwaniem pracowników. 

Informacji o realizowanych i planowanych programach oraz odpowiedzi na pytania uczestników udzielali dyrektor Krzysztof Buczkowski oraz kierownik Danuta Lewandowska.

Lewandowska szczegółowo przedstawiła kwestie możliwości zorganizowania stanowiska stażowego, dokonywania refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego oraz innych programów oraz form pomocy w zatrudnieniu nowych pracowników.

- Bezrobocie systematycznie spada i osiągnęło już nieco ponad 8%, czyli rekordowo niski poziom od 25 lat - mówił Krzysztof Buczkowski. - Nasz urząd pracy ma w tej chwili w bazie zarejestrowanych około 5000 bezrobotnych. Staramy się aktywizować ich poprzez różne programy, np. program przyznawania środków osobom bezrobotnym na podjęcie działalności gospodarczej. Spośród wszystkich firm założonych w latach 2014-2015 przez osoby bezrobotne z wykorzystaniem środków przyznawanych przez MUP w Płocku, prawie połowa funkcjonuje nadal. To bardzo dobry wynik.

Dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy zapowiedział również zmianę strony internetowej urzędu. Obecną pod adresem www.mup.plock.eu zastąpi witryna oparta na systemie narzuconym wszystkim urzędom pracy w Polsce przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej www.mupplock.praca.gov.pl, która już funkcjonuje. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE