Dycha Tina, MVP dla Filipa. Chrobry bez szans z Nafciarzami

Autor: | Zdjęcie: SPR Wisła Płock

Dycha Tina, MVP dla Filipa. Chrobry bez szans z Nafciarzami - Zdjęcie główne

foto SPR Wisła Płock

Wiadomości W kolejnym meczu Superligi piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock bez problemu pokonali na wyjeździe Chrobrego Głogów różnicą 12 bramek.

W niedzielne popołudnie mający na koncie komplet zwycięstw zespół z Płocka zagrał w Głogowie z Chrobrym, zajmującym wysokie czwarte miejsce w tabeli.

Autorem pierwszego trafienia był Tomas Piroch. Wyrównana walka trwała tylko kilka minut, do stanu 3:3. Wówczas Nafciarze odjechali rywalom po serii aż 7 trafień! Gospodarze walczyli ambitnie, doszli na 9:11, ale na więcej Wisła już nie pozwoliła, do przerwy wygrywała 22:16.

W drugiej połowie goście kontynuowali skuteczną grę, dobrze bronił Marcel Jastrzębski, gdy w 40. minucie trafił Miha Zarabec, na tablicy pokazał się wynik 27:17.

Płocczanie byli o klasę lepsi, bez problemu zanotowali zanotowali szesnaste zwycięstwo w Superlidze. Nagrodę MVP meczu otrzymał Filip Michałowicz (6/7 w ataku).

Już w środę 20 grudnia o godz. 20:30 w planie jest mecz niepokonanych ekip Industria Kielce - Orlen Wisła Płock.

Chrobry Głogów - Orlen Wisła Płock 25:37 (16:22)

Bramki dla Wisły: Lucin 10, Michałowicz 6, Fazekas 5, Daszek 4, Zarabec 3, Dawydzik 2, Mihić 2, Krajewski 2, Piroch 2, Serdio 1