Reklama

Dwujęzyczna klasa dla Twojego dziecka! Musisz być na tak!

Opublikowano:
Autor:

Dwujęzyczna klasa dla Twojego dziecka! Musisz być na tak! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zapewne nie wszyscy rodzice uczniów obecnych klas szóstych szkół podstawowych z terenu Płocka i okolic wiedzą, że rozpoczął się nabór do jedynej w Płocku klasy siódmej dwujęzycznej.

Zapewne nie wszyscy rodzice uczniów obecnych klas szóstych szkół podstawowych z terenu Płocka i okolic wiedzą, że rozpoczął się nabór do jedynej w Płocku klasy siódmej dwujęzycznej.

Pierwsi siódmoklasiści rozpoczęli naukę w klasie dwujęzycznej w Płocku 1 września 2017 r. Teraz czas na kolejny rocznik. Co szczególnego jest w tej ofercie edukacyjnej przygotowanej na rok szkolny 2018/2019 przez Wydział Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Płocka i Szkołę Podstawową z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku? W klasie dwujęzycznej obok tradycyjnej realizacji podstawy programowej nauka matematyki i historii (w zakresie historii powszechnej) odbywać się będzie nie tylko po polsku, ale i po angielsku, co zagwarantuje uczniom spojrzenie na te dziedziny nauk z innej perspektywy. Nastolatki na pewno wzbogacą słownictwo anglojęzyczne z zakresu matematyki i historii. Dzięki kreatywnej i otwartej postawie nauczycieli rozwiną swoje zdolności oraz zainteresowania, będą uczyć się z wykorzystaniem najnowszych trendów edukacyjnych, potwierdzających ich skuteczność przez neurodydaktyków.  Ale to nie wszystko – w klasie dwujęzycznej w „Trójce” czeka uczniów nowoczesne podejście do nauki języka angielskiego - 5 godzin tygodniowo.

Drodzy Rodzice, kontynuowanie nauki w szkole podstawowej w siódmej i ósmej klasie dwujęzycznej zapewni Waszemu Dziecku wzrost kompetencji językowych, nie do przecenienia we współczesnym świecie. To atrakcyjna oferta edukacyjna, wprowadzająca powiew świeżości i nowości na płocki rynek oświatowy, którą powinien rozważyć każdy rodzic szóstoklasisty, niemającego większych problemów z nauką języka angielskiego.

Jak podkreśla dyrekcja szkoły to oferta nie tylko dla tych najlepszych, najzdolniejszych uczniów, ale w równej mierze dla dzieci ciekawych świata, przejawiających różne formy aktywności, chętnie podejmujących się nowych zadań.

Co zrobić, żeby zapisać dziecko do klasy siódmej dwujęzycznej w SP3?

Rodzice ucznia powinni wypełnić  wniosek, który można pobrać ze strony internetowej szkoły www.sp3plock.pl
Wydrukowany i wypełniony wniosek Rodzice składają w sekretariacie szkoły w dniach od 15 do 30 maja 2018 r. do godz. 13.00.
Wszyscy kandydaci do klasy siódmej dwujęzycznej 7 czerwca 2018 r. o godz. 9.00 przystąpią  do sprawdzianu predyspozycji językowych, który odbędzie się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku przy ul. Kossobudzkiego 7.

Co na etapie naboru do klasy dwujęzycznej mają do powiedzenia uczniom nauczyciele „Trójki”? Z nami uwierzysz w siebie!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE