Reklama

Dwie wystawy, jeden wspólny wernisaż

Opublikowano:
Autor:

Dwie wystawy, jeden wspólny wernisaż - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 1 grudnia będzie można oglądać w Płockiej Galerii Sztuki wystawy malarstwa Włodzimierza Dawidowicza „Przestrzenie malarskie” i Macieja Mazurka „Walka z czasem”. Wernisaż obu ekspozycji w piątek 8 listopada o 17.

Do 1 grudnia będzie można oglądać w Płockiej Galerii Sztuki wystawy malarstwa Włodzimierza Dawidowicza „Przestrzenie malarskie” i Macieja Mazurka „Walka z czasem”. Wernisaż obu ekspozycji w piątek 8 listopada o 17.

Włodzimierz Dawidowicz ukończył ASP 44 lata temu. Maluje wizerunki świętych, Madonny, krajobrazy. Obok szarości na jego obrazach pojawiają się mocne, jaskrawe barwy – fiolet, ostra zieleń, czerwień, a tuż obok delikatny błękit. Co ciekawe, wszystkie te kolory współgrają w harmonijnym rytmie.

Na niektórych obrazach ruchy pędzla są ostre, zdecydowane, dynamiczne. Ale innym razem delikatne i subtelne. Często pojawia się motyw nieba, traktowanego jako symbol nieskończoności, siedziba aniołów, które również często maluje artysta.

Maciej Mazurek jest nie tylko malarzem, ale również krytykiem sztuki, krytykiem literackim, publicystą. Swoimi obrazami chce przekazać zachwyt pięknem. – Wewnątrz tego malarstwa jest obecna tajemnica, która nie niepokoi, lecz pokrzepia – mówi o malarstwie Macieja Mazurka prof. Stanisław Baj. – To tajemnica spokoju.

Artysta publikuje swe teksty w Gazecie Polskiej, na portalu wPolityce. Był doradcą artystycznym Fundacji Malarstwa Europejskiego Pro-Picturae. Jest redaktorem naczelnym kwartalnika Arttak-Sztuki Piękne wydawanego przez Zarząd Główny Związku Polskich Artystów Plastyków.

Fot. PGS

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE