Reklama

Dużo karetek i straży. Co się stało?

Opublikowano:
Autor:

Dużo karetek i straży. Co się stało? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wzmożony ruch służb na płockich ulicach można było zaobserwować we wtorek przed południem z powodu trwających na ternie Basell Orlen Polyolefins ćwiczeń.

Wzmożony ruch służb na płockich ulicach można było zaobserwować we wtorek przed południem z powodu trwających na ternie Basell Orlen Polyolefins ćwiczeń.

Jak poinformowała Agnieszka Rejnowicz z Basell Orlen Polyolefins, we wtorkowych manewrach ratowniczych na instalacji Spheripol produkującej polipropylen wzięły udział jednostki Zakładowej i Państwowej Straży Pożarnej i służby dyspozytorskie Orlenu, pracownicy Orlen Ochrony i Centrum Medica, a także kierownictwo BOP, specjaliści branżowi oraz pracownicy spółki.

Zadaniem jednostek ratowniczych było przeprowadzenie akcji ratowniczej podczas symulowanych awarii - informuje Basell. - Jednostki biorące udział w manewrach w pełni zrealizowały scenariusz ćwiczeń, który polegał na ugaszeniu pożaru kolumny destylacyjnej propylenowej oraz usunięciu nieszczelności. Równolegle z akcją jednostek ratunkowych przeprowadzone zostały działania technologiczne polegające na awaryjnym zatrzymaniu instalacji oraz ewakuacja pracowników i podwykonawców znajdujących się na terenie zakładów produkcyjnych.

Basell Orlen Polyolefins z  zakładami do produkcji polipropylenu i polietylenu istnieje od 11 lat. Po połowie udziałów mają Basell Europe Holdings i PKN Orlen.

Fot. BOP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE