Reklama

Duże zainteresowanie bonem turystycznym. Ponad 1400 podmiotów przystąpiło do programu

Opublikowano:
Autor:

Duże zainteresowanie bonem turystycznym. Ponad 1400 podmiotów przystąpiło do programu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od piątku funkcjonuje specjalna infolinia ZUS, na której można uzyskać informacje dotyczące Polskiego Bonu Turystycznego. Przez trzy dni zadzwoniło na nią około 6 tysięcy osób.

Od piątku funkcjonuje specjalna infolinia ZUS, na której można uzyskać informacje dotyczące Polskiego Bonu Turystycznego. Przez trzy dni zadzwoniło na nią około 6 tysięcy osób. 

Polski Bon Turystyczny przysługuje tylko na dzieci, na które przysługuje świadczenie "500+". Skorzystać mogą z niego także rodzice, którzy świadczenia socjalne pobierają za granicą - im "500+" się nie należy, ale Polski Bon Turystyczny już tak. W ramach PBT rodzice otrzymają bon o wartości 500 złotych, niewymienialny na gotówkę. Jeśli dziecko jest niepełnosprawne, kwota rośnie do 1000 złotych. 

ZUS poinformował dziś o ogromnym zainteresowaniu bonem. Tylko przez trzy dnia funkcjonowania infolinii, zadzwoniło na nią około 6 tysięcy osób - zarówno osób, które chcą skorzystać z bonu, jak i podmiotów chcących przyłączyć się do programu. 

- W ostatnich tygodniach wykonaliśmy ogromną pracę, żeby przygotować się do obsługi bonu. Zainteresowanie świadczeniem jest bardzo duże. Przez pierwsze trzy dni od uruchomienia infolinii zadzwoniło na nią około 6 tys. osób. Chcemy pomóc w dotarciu do szczegółowej informacji - mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

Jak informują w Polskiej Organizacji Turystycznej, deklarację o przystąpieniu do programu wypełniło już ponad 1400 organizacji pożytku publicznego i przedsiębiorców. 

- Przypominam, że rejestracja do programu będzie ciągła i można do niego dołączyć także w kolejnych miesiącach. Pierwsza lista podmiotów zostanie opublikowana na stronie bonturystyczny.gov.pl 1 sierpnia – powiedział prezes POT Robert Andrzejczyk.

Za pomocą bonu będzie można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. Aby go uzyskać, konieczne jest założenie profilu na Platformie Usług Elektronicznych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE