Reklama

Duża kasa na drogi. Kto ile dostanie w naszym regionie?

Opublikowano:
Autor:

Duża kasa na drogi. Kto ile dostanie w naszym regionie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezes Rady Ministrów zatwierdził listę wniosków rekomendowanych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Do podziału jest ponad 538 mln zł. Które gminy z naszej okolicy skorzystają?

Prezes Rady Ministrów zatwierdził listę wniosków rekomendowanych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Do podziału jest ponad 538 mln zł. Które gminy z naszej okolicy skorzystają?

Wojewoda mazowiecki poinformował, jak wygląda lista wniosków, zgłoszonych do dofinansowania. Łącznie rekomendowano do dofinansowania 372 wnioski, z czego 216 umieszczono na listach podstawowych, czyli do realizacji, a ponad 150 umieszczono na listach rezerwowych.

Co istotne: w pierwszej kolejności dofinansowanie otrzymają zadania z list podstawowych. Wnioski znajdujące się na listach rezerwowych będą mogły uzyskać dofinansowanie pod warunkiem wystąpienia oszczędności w wysokości pozwalającej na ich sfinansowanie.

Wśród powiatów na bardzo wysokim miejscu na liście jest powiat płocki. Otrzyma on 3,6 mln zł na przebudowę ponad 3,3 km drogi powiatowej Gąbin - Nowy Kamień - Janówek. Natomiast powiat sierpecki może liczyć na ponad 6 mln zł na przebudowę drogi powiatowej w ul. Konstytucji 3 Maja w Sierpcu. Kolejne prawie 1,4 mln zł otrzyma na przebudowę drogi powiatowej Gójsk - Podlesie - granica województwa, na liście rezerwowej znalazła się przebudowa drogi powiatowej Żochowo-Gójsk na terenie gminy Sierpc (ewentualna dotacja - 1,7 mln zł).

Powiat płocki liczy też na ponad 1,1 mln zł na remont drogi powiatowej Ilinek - Kucice - Bulkowo - Bodzanów na odcinku prawie 3 km, ale na razie inwestycja ta jest na liście rezerwowej. Z kolei Gąbin może liczyć na ponad 560 tys, zł na budowę drogi gminnej stanowiącej łącznik obwodnicy Gąbina z drogą wojewódzką 577 oraz na 720 tys. zł na inne inwestycje drogowe w mieście. Gmina Bulkowo otrzyma ok, 1,4 mln zł na rozbudowę dróg gminnych w relacji Bulkowo - Gniewkowo - Pilichowo,

Na 1,2 mln zł może liczyć miasto Sierpc - to na budowę ul. J. Piłsudskiego na odcinku od ul. Paderewskiego do ul. A. Mickiewicza (etap II). Pokaźna dotacja, bo 2,2 mln zł, dotyczy gminy Szczutowo - na budowę dróg gminnych na odcinku Dziki Bór - Słupia, a do tego ponad 920 tys. zł na prace w Gójsku. Na ponad 2,1 mln zł może liczyć gmina Stara Biała, pieniądze zostaną przeznaczone na budowę części ulic Mazowieckiego i Hermana oraz przebudowa części ulic Hermana, Szacherskiego i Konopnickiej w miejscowościach Nowe i Stare Proboszczewice.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE