Reklama

Dumni rodzice niedługo posadzą pierwsze drzewa. Ruszył nabór

Opublikowano:
Autor:

Dumni rodzice niedługo posadzą pierwsze drzewa. Ruszył nabór - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Idea upamiętniania narodzin dzieci poprzez sadzenie drzew dotarła do Płocka. Urząd Miasta rozpoczął nabór na pierwsze 146 drzew, które rodzice posadzą jesienią. W marcu interpelację w tej sprawie złożył klub radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Idea upamiętniania narodzin dzieci poprzez sadzenie drzew dotarła do Płocka. Urząd Miasta rozpoczął nabór na pierwsze 146 drzew, które rodzice posadzą jesienią. W marcu interpelację w tej sprawie zgłosił klub radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego.

To dość nietypowe, ale ekologiczny i trwały sposób upamiętnienia swojego potomka. Rodzice mogą wybrać jedną z czterech lokalizacji: Góry, Skarpa oraz Miodowa, Międzytorze, Zielony Jar oraz Podolszyce. Wystarczy, że pociecha urodziła się między 1 stycznia 2016 r. a 1 czerwca 2017 r. Wówczas należy wypełnić formularz dostępny na stronie Urzędu Miasta. Rodzice będą musieli wykopać dołek i wsadzić ufundowane przez Ratusz drzewo. Na każde dziecko przysługuje jedno. Przed sadzonką można wbić tabliczkę (również zakupioną przez urząd) z różnymi informacjami, np. imieniem, nazwiskiem czy datą narodzin. 

[ZT]14811[/ZT]

W pierwszej edycji przewidziano 146 sadzonek. Śpieszcie się - kto pierwszy, ten lepszy. W akcji mogą wziąć tylko osoby zameldowane w Płocku. Kolejne edycje nasadzenia w ramach akcji "Drzewa młodych płocczan" przewidziane są na przełomie września i października. Urząd zapewnia, że w ramach możliwości program będzie rozszerzany na kolejne osiedla. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE