Kanonada przy Łukasiewicza. Dublet Sekulskiego, Wisła wygrywa z Górnikiem! [ZDJĘCIA]

Wiadomości Przez 30 minut nic nie wskazywało na to, że Wisła Płock wygra z Górnikiem Zabrze, ale sygnał do ataku dał Łukasz Sekulski. Napastnik Nafciarzy grał dziś jak z nut i strzelił dwie bramki. Końcówka była nerwowa, ale Nafciarze wygrali 3:2.

Wisła Płock i Górnik Zabrze sąsiadowały w tabeli, dlatego to spotkanie miało znaczenie dla układu tabeli. Nafciarze mieli swoje problemy - ze względu na uraz nie mogli zagrać Rafał Wolski, Damian Rasak i Anton Krywociuk, a za nadmiar żółtych kartek pauzował Piotr Tomasik. Do wyjściowego składu wrócili za to Jakub Rzeźniczk i Łukasz Sekulski, a szansę gry od pierwszej minuty dostali też Filip Lesniak i Adam Chrzanowski.

Przez 30 minut Nafciarze grali po prostu źle. Gospodarze mieli problemy z wysokim pressingiem Górnika i w zasadzie nie gościli na połowie rywali. Przez pół godziny Daniel Bielica był po prostu bezrbotny.

Tego samego nie można powiedzieć o Krzysztofie Kamińskim. Bramkarz Wisły miał kilka okazji do wykazania się, jak choćby w 16. minucie, gdy zdrzemnęli się stoperzy, a sam na sam z bramkarzem stanął Piotr Krawczyk. Tym razem Kamiński dał radę, ale kiedy kilkadziesiąt sekund później z 25 metrów huknął Lukas Podolski, golkiper był bez szans. Napastnik trafił jednak w poprzeczkę. Do piłki dopadł Krzysztof Kubica, ale z 5 metra uderzył... w poprzeczkę. Kilka minut później Podolski próbował z bliższej odległości, ale tym razem uderzył obok bramki.

Wydawało się, że bramka dla Górnika wisi w powietrzu i wcześniej czy później futbolówka wpadnie do bramki Wisły. Wtem Podolski przegrał pojedynek główkowy, jedno podanie wystarczyło, żeby piłka znalazła się w posiadaniu Łukasza Sekulskiego i zaczęła się magia. Napastnik Wisły zatańczył z Jakubem Szymańskim, po czym strzelił bardzo precyzyjnie. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w siatce.

Siedem minut później było już 2:0. Nafciarze egzekwowali rzut rożny ze środka boiska, a Filip Lesniak zdecydował się na długi zagranie w pole karne. Takie wbijanie piłki w pole karne rywali rzadko przynosi rezultat, ale tym razem było inaczej. Pechowo interweniował Kubica i pokonał własnego bramkarza. Pomocnik meczu nie zaliczy do udanych - najpierw pudło w bajecznie prostej sytuacji, chwilę później bramka samobójcza. Na drugą połowę już nie wyszedł.

Jan Urban dokonał w przerwie tej jednej zmian, a goście wyszli bardzo zdeterminowani w drugiej połowie. Zabrzanie od razu ruszyli do odrabiania strat. W ciągu zaledwie 15 minut stworzyli trzy dobre okazje, ale albo pudłowali albo na szczyt swoich umiejętności wspinał się Kamiński. Piotr Krawczyk trafił nawet w słupek. Bramka kontaktowa wisiała w powietrzu.

I tym razem Wisłę dźwignął Sekulski. Napastnik sięgnął dośrodkowania z rzutu rożnego i strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu, a 10. w sezonie. Było już 3:0, zaledwie 20 minut do końca. Wydawało się, że Nafciarze mogą spokojnie wyczekiwać ostatniego gwizdka. Nic bardziej mylnego.

Zaledwie po kilkudziesięciu sekundach Alassana Maneh strzelił pierwszą bramkę dla Górnika, a przyjezdni cały czas nacierali. Gotowało się w polu karnym Nafciarzy, Kamiński uwijał się jak w ukropie. Zabrzanie walczyli do końca, a w ostatnich sekundach Podolski fantastycznym strzałem z woleja sprzed pola karnego strzelił bramkę na 3:2.

Chwilę po wznowieniu gry Damian Kos zagwizdał po raz ostatni w tym spotkaniu, a kibicom Wisły kamień spadł z serca. Dzięki temu zwycięstwu Nafciarze awansowali na 6. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy.

Wisła Płock 3-2 Górnik Zabrze (2:0)