Reklama

Drugie podejście do parkomatów. Znamy nowy termin

Opublikowano:
Autor:

Drugie podejście do parkomatów. Znamy nowy termin - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Komunikacja Miejska opublikowała drugi przetarg na dostawę systemu nadzorowania strefy płatnego parkowania w Płocku. Kiedy zatem zobaczymy parkomaty na ulicach, jeśli uda się wybrać nowego wykonawcę?

Komunikacja Miejska opublikowała drugi przetarg na dostawę systemu nadzorowania strefy płatnego parkowania w Płocku. Kiedy zatem zobaczymy parkomaty na ulicach, jeśli uda się wybrać nowego wykonawcę?

W drugim przetargu na dostarczenie 45 sztuk nowych, wyprodukowanych w 2016 roku, parkomatów, dostarczenie siedmiu sztuk mobilnych terminali kontrolerskich i 20 sztuk dodatkowych kaset na monety, oferty należy zgłaszać do 22 sierpnia. Przypomnijmy, że z pierwszym wykonawcą, czyli z firmą Project Parking, Komunikacja Miejska zerwała umowę. Spółka z Poznania nie dostarczyła zamówionych urządzeń w wyznaczonym terminie, aby SPP mogła zacząć działać od początku sierpnia. Ratusz zapowiedział jednak, że nie rezygnuje z zamierzenia i najprawdopodobniej sprawa rozstrzygnie się do połowy listopada.

Oprócz urządzeń, podobnie jak poprzednim razem, w zamówieniu przetargowym wyszczególniono również dostarczenie oprogramowania do prowadzenia bazy danych i zarządzania parkomatami, instalację oprogramowania do ewidencji oraz windykacji należności na komputerach przekazanych przez wykonawcę. To na wyłonionej firmie będzie ciążył obowiązek uruchomienia urządzeń, wykonanie próby eksploatacyjnej i przeszkolenie 12 pracowników w siedzibie płockiej spółki. Ponadto wykonawca udzieli gwarancji na sprzęt, ponieważ ma odpowiadać na usługę serwisową przez okres 60 miesięcy.

W specyfikacji znajduje się zastrzeżenie, że do montażu należy wykorzystać istniejące już fundamenty pod parkomaty. Transport urządzeń do siedziby zamawiającego odbędzie się „na własny koszt i ryzyko” wybranej w przetargu firmy. Nowy termin, do którego urządzenia powinny pojawić się na ulicach, ustalono na 31 października 2016 roku. W międzyczasie zbiorą się już radni, którzy ponownie podejmą temat SPP w Płocku.

[ZT]13106[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE