Reklama

Drogi hotel. Podwyżka stawki za pobyt w Izbie Wytrzeźwień?

Opublikowano:
Autor:

Drogi hotel. Podwyżka stawki za pobyt w Izbie Wytrzeźwień? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocki Ratusz wyliczył, że w 2019 roku przeciętny koszt pobytu w Izbie Wytrzeźwień wyniósł aż 778 zł. Ile płacą osoby kierowane do tego przybytku?

Płocki Ratusz wyliczył, że w 2019 roku przeciętny koszt pobytu w Izbie Wytrzeźwień wyniósł aż 778 zł. Ile płacą osoby  kierowane do tego przybytku?

W czwartek 9 kwietnia o godz. 10 zaplanowano kolejną sesję Rady Miasta Płocka. Obrady będą niedostępne dla publiczności, ale zaplanowano transmisję on-line na stronie plock.eu.

Jeden z punktów w planie obrad dotyczy ustalenia wysokości opłaty za pobyt w Izbie Wytrzeźwień przy ul. Medycznej w Płocku. Ratusz chce, by osoby korzystające z Izby płaciły za usługę 316 zł. To najwyższa możliwa kwota, określona w przepisach na ten rok. Jeśli radni zgodzą się na proponowaną stawkę, to i tak opłata nie pokryje nawet połowy kosztów, wyliczonych na 778 zł. 

Skąd tak wysoka kwota 778 zł? Rok wcześniej było to 573 zł. Składają się na nią m.in. obsługa lekarska, wynagrodzenia zatrudnionych, utrzymanie lokalu, środki czystości, opłaty za media. Sęk w tym, że tylko nieliczni (a część trafia tam niemal regularnie) płacą za pobyt. W 2018 r. rachunek regulowała zaledwie co siódma osoba. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE