Reklama

Reklama

Droga ekspresowa S10. Ruszył przetarg na dokumentację

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Droga ekspresowa S10. Ruszył przetarg na dokumentację  - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To dobra wiadomość, choć na drogą krajową S10 jeszcze poczekamy i to zapewne kilka lat. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad 31 grudnia 2021 roku ogłosiła przetarg na dokumentację techniczną odcinka drogi od granicy województwa kujawsko-pomorskiego do obwodnicy Warszawy. Z punktu widzenia Płocka to najważniejszy odcinek.

Reklama

Z punktu widzenia Płocka najważniejszą informacją, oprócz terminu realizacji, będzie którędy zostanie poprowadzona S10 - czy tuż za północną granicą miasta czy kilkanaście kilometrów dalej. Odpowiedź na to pytanie powinniśmy poznać za kilka miesięcy. 

- W ubiegłym tygodniu ogłosiliśmy przetarg na dokumentację dla pierwszej części Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej. Dziś ogłaszamy drugi przetarg, na połączenie Torunia i Bydgoszczy z Warszawą oraz Obwodnicą Aglomeracji Warszawskiej, która umożliwi dojazd do Centralnego Portu Komunikacyjnego. Systematycznie dążymy do realizacji tych niezbędnych szlaków komunikacyjnych, które przejmą ruch tranzytowy, a w docelowym układzie odciążą Stolicę - mówi cytowany przez stronę gov.pl Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Czas na składanie ofert mija 7 lutego. Jeśli nie będzie odwołań, GDDKiA planuje podpisanie umowy na przełomie maja i czerwca.

- Celem zadania jest opracowanie dokumentacji przedstawiającej warianty przebiegu drogi ekspresowej S10, od autostrady A1 w rejonie Włocławka do granicy woj. kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego oraz dalej do skrzyżowania z S50 w okolicy Naruszewa. Projektanci zajmą się również odcinkiem od połączenia S10 z S50 do skrzyżowania z S7 w okolicy Przyborowic - czytamy na stronie rządowej. 

Wykonawca ma przygotować kilka wariantów i wnioski o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. GDDKiA złoży wnioski do instytcji - tam, gdzie zgoda zostanie wydana, wariant będzie uszczegóławiany. Nie ma jednak złudzeń - dalszy etap prac będzie możliwy dopiero po zapewnieniu finansowania. Pieniędzy na tę inwestycję na tę chwilę nie ma. 

Korytarze zaproponowane przez GDDKiA/grafika GDDKiA

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy