Reklama

Reklama

Dramatyczna sytuacja Winiar. Kilkunastu lekarzy złożyło wypowiedzenia, możliwe zamknięcia oddziałów!

Opublikowano: 27 sierpnia 2021 17:42
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Dramatyczna sytuacja Winiar. Kilkunastu lekarzy złożyło wypowiedzenia, możliwe zamknięcia oddziałów! - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkunastu, może nawet kilkudziesięciu lekarzy z oddziałów płucnego, nefrologicznego, chorób wewnętrznych i pediatrii złożyło wypowiedzenia. Na kilku innych, m.in. kardiologii brakuje obsady wielu wrześniowych dyżurów.

Reklama

Według naszych informacji wszyscy lekarze z oddziału nefrologicznego, a także większość z oddziału chorób wewnętrznych, płucnego i kilku z pediatrii złożyło wypowiedzenie z pracy. Powód? Lekarze narzekają na zarobki, a także warunki pracy. Dyżury od lat były układane na styk, a we wrześniu problem może się znacząco pogłębić. Przykładowo na kardiologii, brakuje obsady ponad połowy dyżurów. Lekarze oskarżąją dyrektora o złe zarządzenie placówką.

- To jest nie do wytrzymania - mówi nam anonimowo jeden z medyków. 

Problem z liczbą lekarzy, ale i pielęgniarek, na Winiarach nie jest nowy. Od kilku lat na stronie szpitala widnieje ogłoszenie o pracę, a specjaliści mogą liczyć na zatrudnienie w zasadzie od ręki. Sęk w tym, że chcą zarabiać więcej. 

- Są oddziały, na których brakuje 10-12 dyżurów, a do tego doszły wypowiedzenia umów o pracę - komentuje Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. - Jeśli nie dojdziemy do porozumienia, po prostu dojdzie do likwidacji lub ograniczenia działalności niektórych oddziałów. 

Najtrudniejsza sytuacja jest na oddziale chorób płucnych. Jeśli nie dojdzie do przełomu w rozmowach lub nagle nie znajdzie się nowa obsada, oddział z końcem września może zostać zlikwidowany. Dziś Rada Społeczna pozytywnie zaopiniowała wniosek i dyrektor Kwiatkowski wysłał do wojewody pismo z informacją o możliwym zamknięciu oddziału.

- Mamy jeszcze miesiąc. W każdej chwili możemy wycofać wniosek. Trzeba rozmawiać. Jestem gotowy, ale nie na ustępstwo do podwyżek do stawki 3 średnich krajowych, to jest 16 tys. złotych - komentuje dyrektor. - Minister daje od 3 lat podwyżki lekarzom i pielęgniarkom. Spowodowało to mocne spłaszczenie wynagrodzeń między różnymi grupami. Dla przykładu między lekarzem rezydentem a lekarzem specjalistą jest 1200 złotych różnicy. 

Ile zarabia się na Winiarach?

- To najniższe możliwe stawki - komentuje dyrektor. - Wynagrodzenia mogą być tylko wyższe. 

Pod ogromnym znakiem zapytania stoi funkcjonowanie oddziału nefrologicznego i chorób wewnętrznych. W Płocku funkcjonuje jeszcze oddział chorób wewnętrznych w szpitalu św. Trójcy, ale nie jest w stanie zapewnić opieki mieszkańcom Płocka i powiatu - to przynajmniej 250 tys. osób.

- To będzie ogromna tragedia dla Płocka i okolic, zdaję sobie z tego sprawę. Mam nadzieję, że zdają sobie z tego sprawę również lekarze i nie będą szachować podwyżką do 3 średnich krajowych, a w granicach rozsądku. Musi być to porównalne do innych zawodów. Jeśli 350 lekarzy dostanie podwyżkę do 3 średnich krajowych, to jest to 100 mln złotych rocznie. 100 mln złotych rocznie to w tym momencie roczne wynagrodzenie wszystkich 1500 pracowników szpitala. Spotkań z lekarzami było już 8, nie ma zbliżenia - obrazuje dyrektor. 

Lekarze wskazują, że finanse, owszem, są ważne, ale to nie jedyny składnik. Z naszych ustaleń wynika, że chodzi też o normy zatrudnienia i choćby próbę zbliżenia się do 160 godzin miesięcznie, a to wciąż tylko część postulatów. 

- Lekarz z mocy prawa jest zobowiązany do pełnienia dyżurów, szpital musi pracować całodobowo. Nie można mówić, że lekarz jest przepracowany. On się na to przepracowanie godzi, wybierając taki zawód. Jeżeli lekarz miałby pracować 160 godzin w miesiącu, to moim zdaniem potrzeba 4-5 razy więcej lekarzy. Tak powinno być, zgadzam się - przyznaje dyrektor. 

Na tę chwilę oddział chorób płucnych jeszcze przyjmuje pacjentów. Jeśli przez kilkanaście najbliższych dni nie dojdzie do porozumienia, w połowie miesiąca, pulmunologia najpierw wstrzyma przyjęcia.

- Ordynator dostanie polecenie wyleczenia wszystkich pacjentów, a od 27 września oddział będzie zamknięty lub połączony z innym oddziałem. O tym będziemy dyskutować w najbliższym czasie - mówi Kwiatkowski. 

Będziemy informować w tej sprawie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (100)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 8 dni temu | ocena +5 / -1

  Klaudiusz

  Dyrektor pajac nazatrudniał w szpitalu wszystkich nieuków z PSL. Zaczynając od firmy konserwacyjnej do dyrektora technicznego. Dyrektor techniczny w poprzedniej pracy odpowiadał za rejestrowanie samochodów. Ale wystarczyło że tatuś jest radnym z PSL i fucha za dużą kasiorkę się znalazła. I tak z wszystkimi etatami po kolei. A póżniej płacz ze nie ma chętnych do pracy w szpitalu. Dyrektor pajac telefonów od dziennikarzy też nie odbiera. W mankiet płacze tylko wybranym.

 • 16 dni temu | ocena +7 / -7

  pol

  JAKo obywatel POLSKi zgłaszam do mProkuratury w Płocku i pana Min.ZIOBRY Dyrekcję Szpitala w locku jako podejrzenie narażenia ,zycia i zdrowia lekarzy oraz niewilnictwo -dotyczy to wypowiedzi pana dyrektora Szpitala- Lekarz z mocy prawa jest zobowiązany do pełnienia dyżurów, szpital musi pracować całodobowo. Nie można mówić, że lekarz jest przepracowany. On się na to przepracowanie godzi, wybierając taki zawód. Jeżeli lekarz miałby pracować 160 godzin w miesiącu, to moim zdaniem potrzeba 4-5 razy więcej lekarzy. Tak powinno być, zgadzam się - przyznaje dyrektor. TO JEST SKANDAL BO NIEWOLNICTWO W POLSCE JEST ZAKAZANE!!!!!!

  • 16 dni temu | ocena +5 / -4

   Miki

   Jestem za . Mam nadzieję że zgłosisz .

 • 18 dni temu | ocena +9 / -7

  Plocensis

  Jedyny ratunek powołanie wydziału medycznego w mieście. Ale PSL na to nie pozwoli. Co za myśliciele w tej partii zasiadają.

  • 18 dni temu | ocena +10 / -9

   Chętny na bycie doktorem

   To jest świetny pomysł. Niech zrobią podyplomówkę z medycyny na Włodkowicu. 2 lata się przelata w weekendy i będzie dużo nowych lekarzy do pracy. Albo niech w ZDZetach zrobią jakiś szybki kurs na lekarza. Najlepiej z dofinansowaniem unijnym, żeby obiady darmowe były.

 • 18 dni temu | ocena +10 / -8

  Lepsza zmiana

  Nie martwcie się. Skoro tak dobrze płacą w Płocku to jak zwolnią się etaty to natychmiast tłumy lekarzy z Warszawy i Łodzi i całej Polski przyjadą nas leczyć. Jeszcze będziemy narzekać, że za dużo tych lekarzy i już nie chcemy tyle badań, a oni dalej będą nas zmuszać do diagnostyki, bo będą mieli mało pracy, bo tak dużo tych nowych lekarzy do Płocka przyjedzie. Będzie dobrze. Może nawet z Ukrainy i Białorusi przyjadą, a może ogłosić w Niemczech i USA, że na Winiarach tak dobrze płacą to też rzucą tam robotę .

 • 18 dni temu | ocena +8 / -9

  nauka to potęgi klucz

  Słuchajcie Kochani To dobra informacja dla tych którzy szukają pracy w zawodach deficytowych ! Jeśli są takie braki wśród lekrzy to można łatwo i bez znajomości dostać dobrą posadę. Wystarczy się uczyć i nauczyć ! Do boju ! trzymam kciuki, Uczcie się uczcie to na prawdę potęgi klucz. Twoje życie jest w Twoich rękach ! Tylko trzeba się uczyć, wiedzy i umiejętności nikt Ci nie odbierze ! A praca się najdzie bo "lekarz" to teraz zawód defizcytowy. Odwagi, wytrwałości życzę ! 6 lat i tak upłynie to czemu nie zrobić studiów kierunkowych na medycynie hę ? Po zdobyciu doplomu i pracy w zawodzie deficytowym powróci wam wiara, że nie każde stanowiko jest po znajomości jak to ciągle powtarzają nieudolni :)

 • 18 dni temu | ocena +12 / -4

  albin

  szpital na winiarach to siedlisko PSL Do niedawna nawet tam pracowała bożena kominek mam tomka kominka. ( nepotyzm ). Nawet krótko tam pracowała A . Derlukiewicz- członek PSL. Kwiatkowski będzie dyrektorem póki marszałkiem będzie struzik. Struzik go chroni

  • 16 dni temu | ocena +5 / -1

   romi

   U mnie w powiatowym szpitaliku też zagościła szarańcza z PSL. Gdy przejmowali na koncie było + 5 mln, po 2 latach 5mln długu + niepłacone faktury a szpital w rozsypce

  • 18 dni temu | ocena +8 / -1

   Mimi

   Niestety

 • 19 dni temu | ocena +22 / -6

  Monika

  To zarobki bez premii i dodatków. Zacznij od tego że lekarze pracują też w innych szpitalach oraz w przychodniach a o prywatnych gabinetach nawet nie wspomnę więc te zarobki razy 5

  • 18 dni temu | ocena +2 / -6

   Miki

   Bardzo łatwo tak powiedzieć ale wiedz że pracuje dlatego bo z tej pensji by nie wyżył .

   • 16 dni temu | ocena +5 / -0

    Zażenowany

    Tak, ale nadal w tym samym czasie pracy. O 13:00 na oddziałach już pusto, lekarz dawno w swoim gabinecie za 300 zł/wizytę.

 • 19 dni temu | ocena +19 / -6

  Oatry

  Tylko na to czekam!! Na tym szpitalu skrócili mi nogę o 1.5cm po złamaniu, mojemu koledze zapadły się płuca po operacji wyrostka, a mojej mamie Pa i doktor powiedziała że z tarczyca wszystko ok bo nie przez to nie może oddychać. Zamknąć to wpizdu. Będą nas wozić do stolicy albo EKU gdzie są ogarnięci lekarze a nie PSEUDO

  • 17 dni temu | ocena +5 / -3

   Matka

   Akurat nie o tych oddziałach mowa. Zamykają plucny pediatrie i nefrologie............ Ai niestety brak tych oddziałów Pocczanie Ci mąki i Ci duzi odczują bardzo......... Wielka szkoda. Gdzie teraz udać się z dzieckiem?

  • 17 dni temu | ocena +4 / -3

   Mieszkaniec Płocka i matka

   Ale akurat nie zamykają tych oddziałów tylko plucny pediatrie i nefrologie..... I akurat brak tych oddziałów Plocczanie Ci mali i Ci duzi odczują bardzo..... Wielka szkoda

 • 19 dni temu | ocena +27 / -4

  Pacjent

  Idziesz do przychodni NFZ, na wizytę, przyjęcie do szpitala na zabieg czekasz kilka miesięcy. Idziesz do prywatnej przychodni do lekarza , najlepiej ordynatora, płacisz kilkaset zeta, do szpitala na zabieg nawet na drugi dzień.

 • 19 dni temu | ocena +25 / -2

  Ewka

  Tak to jest jak aby zostać dyrektorem nie trzeba być fachowcem, wystarczy ZSLowska legitymacja. No i "marszałek z zawodu" nie widzi problemu z "dyrektorem z zawodu"

 • 19 dni temu | ocena +30 / -5

  Pacjent

  Sprytnie ucięta tabelka, pokazuje tylko zasadniczą, a gdzie dodatki które czasem tyle samo?

 • 19 dni temu | ocena +37 / -2

  dance

  dalej głosujcie na struzika i jego szatniarza i pucybuta kominka to będziecie zdychać na ulicy , a nie na winiarach ,bo na ulicy będzie przyjemniej

  • 17 dni temu | ocena +4 / -5

   Medyk

   Jakie dodatki? Jeśli chodzi o dyżury to płatność od godz. 20 . Do 20 zarówno w dni powszednie jak i w weekendy pracujemy wg za pensje wg powyższej tabelki. Jeżdżę 13 letnim samochodem. A moi znajomi co faktycznie mają fajne samochody to wszystko na raty. Więc chyba każdego ba to stać. Nie trzeba być medykiem

 • 20 dni temu | ocena +31 / -7

  GalAnonim

  Szanowni Państwo. W ramach protestu przeciwko zaistniałej sytuacji proponuje BOJKOT szpitala i prywatnych gabinetów przez najbliższy tydzień. Zobaczymy jak sobie poradzą!?

 • 20 dni temu | ocena +28 / -3

  Pozbyć

  Się tłustego kota z PSL i będzie porządek inaczej zatrudni tanią siłę roboczą z ukrainy czy bialorusi i będzie jeszcze gorzej. I rozwalić c układ i kolesi robota po znajomości z PSLu

 • 20 dni temu | ocena +36 / -2

  płocczanka

  wzięli nagrodę superpłocczaninów roku za prace w pandemii a niektóre poradnie w zeszłym roku obsługiwały pacjentów za pomocą teleporad a człowiek potrzebował pomocy i musiał iść do gabinetu prywatnego tam była wizyta osobista, co Pan dyrektor na to

 • 20 dni temu | ocena +39 / -2

  Leczenie

  Każde zaniedbanie, czy błąd powinny być szczegółowo omawiane przez lekarzy. Wiedza, kto lub co spowodowało zdarzenie niepożądane, pozwala uchronić się przed powtórką. Lekarze nazywaja to jednak dyskredytowaniem kolegów. Błędy zamiatają pod dywan i mamy jakość leczenia w Płocku. W każdym gabinecie, sali szpitalnej ustawowo powiniy działać kamery i nagrywanie 24h za zgodą pacjenta. Przy zmianach w prawie dot. finansowania usług zaczną pacjentów traktować jak klientów i normalnie pracować. Ludzie zaczną ich szanować, poprawi się leczenie, wtedy trzeba podnieść wynagrodzenia.

 • 20 dni temu | ocena +31 / -1

  Piotrek

  Jak czytam komentarze gdzie ktoś podpisuje się jako lekarz i czytam to niewiem czy on wie o czym pisze. Byłem u lekarza na Kościuszki na ortopedii przyjął mnie lekarz w szpitalu zrobił badanie usg i stwierdził że muszę być operowany ok to wiedziałem wcześniej gość skasował mnie 100 za wizytę w szpitalu. Później mówi żeby przyspieszyć operację chciał pieniądze. Ale nie o tym jak się dowiedziałem w ilu szpitalach pracuje to mnie szlak trafił to jak naliczylem to w 4 mi wyszło i do tego dochodzą prywatny gabinet a w prywatnym gabinecie nawet zwolnienia mi nie wystawił jak mu powiedziałem czemu nie dostanę zwolnienia to powiedział ze chyba nie ma podpisane umowy z zusem ale mogę się mylić A ja mówię do niego że ja podczas zapisywania mówiłem że chce dalej kontynuować zwolnienie to ja wyszłam i mu nie zapłaciłem za wizytę. Normalnie dno i wodorosty. Jak dla mnie to powinni cały ten szpital i jego dyrektora i jego pociotow wysadzić w powietrze

 • 20 dni temu | ocena +42 / -4

  Niech się zwalniają nic po nich

  Czy ktoś ocenia skuteczność, jakość, zaangażowanie pracy lekarzy w tym szpitalu? W każdej branży wynagrodzenie uzależnione jest od wyniów. Poziom leczenia tragiczny, więc wynagrodzenia powinny być adekwatne. Oby kiedyś pacjent stał się dla nich klientem, a nie petentem.

 • 20 dni temu | ocena +27 / -3

  Zibi71

  Wywalić staruchów "pseudo lekarzy",zostawić młodych , którzy chcą pracować i im podnieść porządnie gratyfikacjePana menadżera też na emeryturę wysłać (dostał nagrodę od prezydenta)

  • 19 dni temu | ocena +20 / -4

   roksana 66

   tyle tylko, że zaden z młodych lekarzy nie chce pracowac na Winiarach, które są "sławne" w całej Polsce, każdy młody lekarz po studiach jak nie zmusi go sytuacja życiowa nie wraca do Płocka..czas w końcu zmienic (wyrzucić) tego Kwiatkowskiego

 • 20 dni temu | ocena +35 / -2

  $$

  Na początku pandemii, pan dyrektor płakał, bo nie miał papieru do xero. Manager pełną gębą, grabił kasę na praktycznie nie funkcjonujący szpital tymczasowy. Lekarze z układu mają dobrze, pozostali nie bardzo. I widać tego efekty. Jeśli nie zostanie zmieniony dyrechtor z ekipą, nic się w tym szpitalu nie zmieni i tyle.

 • 20 dni temu | ocena +41 / -2

  płocki

  Szpital komunistyczny rzadzony przez układ PSL cały czas to samo nawet własnych obiadów nie mają. Czas najwyższy zmienić dyrekcje

 • 20 dni temu | ocena +30 / -4

  Astma

  dobry moment na negocjacje. Zbliża się 4 fala, protest tylko przyspieszy ten proces. Był oddział covidowy żyło się cudownie. Nie ma oddziału jest susza. Ale kadra już planuje epid emię więc znowu podniosą wypłaty o ...set%

 • 20 dni temu | ocena +42 / -3

  a skonczyli juz odsypiac praktyki w gabinetach lekarskich?

  czy nadal nie mozna sie doprosic lekarza bo jest "po dyżurze"?

  • 19 dni temu | ocena +7 / -1

   jk

   Po dyżurze należy się zgodnie z prawem dzień wolnego, cwaniaczku!

   • 18 dni temu | ocena +9 / -1

    jak masz dzien wolny to odsypiaj za darmo w domu

    a nie na NFZ w pokoju lekarskim - a kasa leci?

   • 18 dni temu | ocena +11 / -1

    frajerze jezeli przychodzisz do pracy to nie odsypiaj lewizny w pokoju lekarskim

    bierzesz kase za swiadczenie pracy a nie odsypianie lewizn na innych prywatach

 • 20 dni temu | ocena +38 / -4

  uwolnic limity na akademiach medycznych

  jezeli chca zarabiac ...to wprowadzic konkurencje w zawodzie..jak malo bylo specjalistow w innych branzach to otwarto kolejne uczelnie...zrobic to samo z kierunkami medycznymi...jak bedzie dobry to ludzie beda walic drzwiami i oknami , a jak beda umieli przychodzic do pracy jak na Winiarach... to zatrudnic ich tylko do gotowania rosołu?

  • 20 dni temu | ocena +17 / -1

   ...........y

   Taki to nawet dobrego rosołku nie ugotuje.

 • 20 dni temu | ocena +43 / -3

  lekarze swoje zaangazowanie pokazali w PLANDEMI

  nie przyjmowali na NFZ, szpital był zamkniety,..bo BO bo Bo(?) COVID??..ale prywatnie juz nie na NFZ, ale w prywatnych gabinetach lekarskich.... za 300 pln za godzien COVID nie tylko nie zabijał ale nawet nie zarażał..?

 • 20 dni temu | ocena +25 / -45

  Lek.

  Jestem lekarzem , nie niewolnikiem . Mam prawo zwolnić się z pracy jak każdy . Wiem , że muszę brać dyżury , ale nie 8 miesięcznie. Zaczęło się , proszę się przyzwyczajać . Coraz więcej ludzi kończy medycynę płatną , Oni nie przyjdą za miskę ryżu . Młodzież zna jezyki , samoloty latają , w UE opinię polscy lekarze mają dobrą , więc jakie wnioski ....? Możecie nas opluwać , wyzywać od najgorszych , powoli przestaje to robić na nas wrażenie . Pracujemy najlepiej jak umiemy , wolimy jak nam się udaje pomóc , ale jeśli jest nas tak mało , ze nie ogarniamy , a ponosimy odpowiedzialność to nie możemy sie na to godzic. Czy to sie komuś podoba , czy nie na całym świecie lekarze to czołówka w zarobkach. Gdzie Ci lekarze ze wschodu ? , a nie ma bo za takie stawki nie przyjadą. A mowa , że inni też powinni ......., no może i powinni -niech walczą o swoje. Tutaj mowimy o nas nie o innych . Czytam też : zabrońmy im coś , niech płacą za studia - no to zabrońcie , naszym marzeniem jest praca w 1 miejscu , zobaczymy jakie braki wtedy będą . I na koniec : wypowiedzenia złożyli tylko specjalisci , czyli lekarze pracujacy już min 8 lat. Swoje juz odpracowali

  • 19 dni temu | ocena +27 / -3

   Realista

   Czy lubi pan płacić 2 razy za jedną usługę???? Bo my pacjenci żeby być "jakoś" leczonym tak musimy robić....płacimy składki...ale przecież zanim nas na NFZ zaczną leczyć to już będzie za późno bo wszyscy mają w d...pie..więc konieczne są wizyty prywatne, gdzie płoccy " specjaliści" mają taki cennik że już lepiej do Warszawy jechać bo i cena jest mniejsza i specjalista na innym poziomie....

  • 20 dni temu | ocena +36 / -4

   Michał

   wiem jakich mamy specjalistów w Płocku z praktyką powinna iść wiedza a ja mam wrażenie że lekarze po studiach mają wiedzę a po czasie wiedzą ginie czytanie co pisze inny lekarz lub nawet dobrze zdjęcia RTG nie umia opisac inny przykład mojej córeczki dobrze zmierzyć nerki na usg i nie znać wielkości nerek jakie powinno mieć dziecko w wieku 5 lat . Inny przypadek amputacja nogi zdrowej zamiast chorej . A taka płęta na koniec to lekarze ze szpitala zapracowani na takie opinie i to co ludzie piszą i mówią z winiar . A to czemu o szpitalu na mieście mówi rakarnia lub umieralnia .

   • 18 dni temu | ocena +2 / -13

    Mela

    Skoro taka umieralnia to skąd te kolejki na sor?

    • 17 dni temu | ocena +4 / -2

     NN

     Bo nie ma innego wyjścia??

  • 20 dni temu | ocena +40 / -8

   obudz sie i zamknij drzwi z drugiej strony

   nie popisuj sie, jak nie bedziesz pracowac na panstwowej posadzie, to nie bedziesz mial komu wciskac wizytowek na prywatna praktyke,...jest MULTUM lepszych od ciebie..NIKT PO TOBIE NIE BEDZIE PŁAKAC...

   • 20 dni temu | ocena +9 / -39

    Lek.

    Zgoda są lepsi , więc proszę ich wybierać. Co do płakania po zwalniajacych się to sie jeszcze okaże. A miejsce pracy to proszę pozwolić , że kazdy wybierze sobie sam.

    • 20 dni temu | ocena +46 / -7

     Tak, są lepsi bo gorzej być nie może

     Ludzie po prostu stracili do Was zaufanie i szacunek. To już nawet nie chodzi o kompetencje. Droga wolna, proszę sobie szukać gdzie indziej pracy albo najlepiej innej branży.

    • 20 dni temu | ocena +33 / -6

     to jak chcesz pracowac na panstwowym sprzecie, wstawionym do panstwowego

     szpitala, i naprawianym za panstwowe pieniadze...to pracujesz w panstwowej sluzbie zdrowia, a jak jestes WYBIERALSKI SAM to wybuduj sobie swoj szpital, za swoje pieniadze i wstaw tam swoj sprzet medyczny...- wtedy mozesz swoje stawki dyktowac..

     • 20 dni temu | ocena +9 / -28

      Lek.

      Napastliwie i na ty. Właśnie wybieramy - zwalniamy się . A gdzie jest przepis , że muszę zgodzić się na proponowaną pensję ? I jeszcze zakaz dyktowania stawki za moja pracę :).

      • 20 dni temu | ocena +31 / -3

       Kasa

       A gdzie przysięga Hipokratesa?

      • 20 dni temu | ocena +37 / -7

       ale nikt was nie zatrzymuje

       zwalniaj sie, tylko nie zmien zdania

 • 20 dni temu | ocena +51 / -8

  Dramat

  Lekarzyny to jakaś porażka na winiarach. Ciągną z szpitala kasę, a prywatnie tak naprawdę zaczynają się interesować. Wykorzystują sytuację w szpitalu do prywatnego leczenia i zarabiania pieniędzy. Są bezduszni i chamscy, interesuje ich tylko kasa!

 • 20 dni temu | ocena +22 / -7

  Ja

  Pracownik administracji ze średnim wykształceniem wiecej zarabia niż pielegniarka czy fizjoterapeuta, którzy są odpowiedzialni za ludzkie życie.... B R A W O!

 • 20 dni temu | ocena +36 / -3

  Winiary słaby szpital

  Ja bym ,do dyrektora , powiedział spieprzaj dziadu ,Już się nazarabiales za nic ,Tak naprawdę,zero skuteczności ,

 • 20 dni temu | ocena +42 / -18

  Pacjent ...

  Chyba juz czas by konował wiedział gdzie jego miejsce-bo dupy im z dobrobytu porosły i nie wiedza czego chca- ok-wiedza-kasy.Czas wprowadzic nastepujace zasady Po studiach masz10 lat pracowac we wskazanym miejscu- jesli nie- zwrot kosztów nauki z odsetkami- circa 1000000 Zlikwidowac izby lekarskie- samo zło-tak jak kościół Zakaz podwójnego zatrudnienia- lekarz z państwowych placówek nie moze miec prywatnej praktyki Prywatne przychodnie nie wystawiaja recept ulgowych i maja obowiazek wystawiania faktur i paragonów Tyle wystarczy by ten szał pazernosci opanować, No i ..kiedy chcesz wyjechac za granice- pozbywasz sie prawa wykonywania zawodu i zwrot kosztów nauki.Chwacit

  • 20 dni temu | ocena +14 / -26

   Aaa

   Tak , tak . Zakazać , zmusić batem do pracy , zlikwidować . Się Pacjentowi epoki pomyliły.

   • 20 dni temu | ocena +29 / -2

    na takie przyjemnosci z batem to musisz zapisac sie do swojego przyjaciela z Winiar

    ostatnio głosno było jak laska "puszczalska" piła piwo i puszczała transmisje bezposrednia z pokoju lekarskiego na WINIARACH...ELYTA z marginesu...

 • 20 dni temu | ocena +32 / -4

  członek PSL

  Pracują też w szpitalu na,, wianiarach'' córki i synowie kadry kierowniczej. np. Pani J.G i pani D.W. Długo by wymieniać pewne powiązania. Nawet kierowniczka pewnego działu sekcja Z......... Mieszka w mieszkaniu komunalnym, pobiera emeryturę i pracuje na etacie w szpitalu. Wszystko można jak ma się znajomości.

 • 20 dni temu | ocena +41 / -1

  zwolnić lekarzy którzy w trakcie wizyty lekarskiej podsuwają pacjentom wizytówki

  i sugerują konieczność prywatnych konsultacji...za GRUUUUUBE...złotówki?...skończyć z naganianiem klientów na prywatne praktyki...?

 • 20 dni temu | ocena +41 / -6

  członek PSL

  całe rodziny i klany pracują na ,,winiarach''. Większość to członkowie PSL. Pracuje też tam na stanowisku vice dyrektora ds. technicznych Łukasz Latarski syn Lecha Latarskiego radnego PSL w radzie miasta. Ogromny nepotyzm tam panuje, ludzie są po cichu przyjmowani ,a oficialnie nie ma przyjęć. Bardzo nie miłe są panie w kancelarii szpitala . Gdzie działem Kieruje p. Lucyna Koper - członek PSL. NIE POLECAM

 • 20 dni temu | ocena +6 / -25

  spoko karzeł z kotem i jego pomagier drewniana kukiełka syn gepetto

  obiecali 500plusom, ze w każdej szkole bedzie na stałe wykwalifikowana opieka medyczna i dentysta...to napewno z takim problemikiem sobie poradzą>>? nowy minister zdrowia SYNTEZATOR MOWY: ogłosi sukces...jak z "rurami od odkurzacza" od handlarza broni, które dostaczono w ramach brakujących respiratorów?...bo chyba partia Pszatetowa I Kaszanka (PIS) nie kłamie?

 • 20 dni temu | ocena +52 / -6

  Płoccy lekarze

  Lekarze z Winiar za poziom leczenia który świadczą w Płocku nie zasługują na wyższe pieniądze. Są słabi i wszyscy to wiedzą, że najlepiej od razu jechać na leczenie do Warszawy czy Łodzi. Zarabiają mnóstwo pieniędzy, kupują najdroższe samochody i domy. Nie mają wstydu. Chyba zapomnieli na czym polega ten zawód.

  • 20 dni temu | ocena +18 / -2

   Int

   Z każdym skierowaniem do szpitala możesz udać się nawet do Zakopanego, nie trzeba w Płocku, jak jest fatalnie, to faktycznie trzeba jechać do Warszawy, już tak robiłem.

   • 20 dni temu | ocena +27 / -1

    ale on nie pisze o skierowaniu na narty na kongres medyczny

    tylko do szitala...

    • 20 dni temu | ocena +7 / -15

     Int

     Ale skierowanie do szpitala umożliwia zgłoszenie się do wybranej placówki w całym kraju, nie ma z tym problemu. Poza tym, jeśli coś ci dolega, również możesz ominąć Płock i jechać prosto do Łodzi czy Torunia.

     • 20 dni temu | ocena +23 / -1

      Ob

      Pierwsza pomoc jest udzielana w najbliższej placòwce medycznej Oto, że możemy uzyskać poradę w całej Polsce, to wiemy, ale w mieście gdzie żyje przeszło 120 tysięcy mieszkańcòw,brakuje personelu profesjonalnego. Nieuprzejmość i korupcja wręcz chamstwo.

      • 20 dni temu | ocena +13 / -16

       Były lekarz z winiar

       Nieuprzejmy - bywam, podobnie jak agresywni bywają pacjenci i ich rodziny. Profesjonalny - jestem, na szczęście większość moich pacjentów jest w stanie to potwierdzić (cudów nie czynię, ludzie tez umierają, nie zadowolę wszystkich). Korupcja - nigdy mnie nie dotyczyła, dwukrotnie chciałem w związku z próbą bycia korumpowanym wzywać policję, nagle rodzina uciekała w popłochu. Pierwsza pomoc, podobnie jak leczenie przewlekłe mogą być realizowane w dowolnej placówce - można z bólem brzucha / ucha / gardła i wieloma innymi problemami zgłaszać się do wybranej placówki publicznej w całym kraju. W rzeczywistości mamy znacznie więcej zadowolonych pacjentów „na wianiarch” niż kilka osób agresywnie i wulgarnie komentujących ten mało rzetelny artykuł. Poziom komentarzy świadczy o zupełnym braku materii od podstaw - prawnych po organizacyjne. Za jakiś czas nie będzie na tym świecie już nikogo, kto z sentymentem wspomina socjalistyczne zasady działania i funkcjonowania wielu aspektów naszej bytności w danym czasie i miejscu. Zapraszam poza granice Polski, zobaczycie rachunki do zapłacenia, kolejki do lekarzy (tak, istnieją wszędzie), nabierzecie pewnej ogłady. Nie ukrywam, osobiście mam kolegów, którzy nigdy nie powinni wykonywać tego zawodu, ale nie ma weryfikacji ani pozytywnej ani negatywnej. Jednak lekarze zawsze byli jedna z grup „chłopców do bicia”. Powoli młodzi przestają się tym przejmować, powoli pacjenci będą musieli zmierzyć się z nowymi realiami, jeśli nie będzie pasować - proszę szukać innego lekarza, innego miejsca i innego czasu. Niewolnictwo pozostało w szarej strefie w kilku krajach na świecie, w Polsce z tego wyszliśmy.

       • 19 dni temu | ocena +18 / -1

        leczyłem sie za granicą

        tam nie ma CHAMSKICH lekarzy

  • 20 dni temu | ocena +7 / -22

   Aaa

   Zawód lekarza polega na leczeniu ludzi i otrzymywaniu za tę usługę zapłaty . Jeśli ten szpital jest taki zły to skąd te tłumy i nie mówię o stanach nagłych , tylko planowych .

   • 20 dni temu | ocena +27 / -3

    tlumy sa stad, ze nie leczycie na NFZ

    tylko przyjmujecie po skierowaniach po prywatnych wizytach...a pozniej wstawiacie na swoje łóżka?

 • 20 dni temu | ocena +40 / -3

  członek PSL

  Kwiatkowski ma 67 l. już dawno powinien iść na emeryturę. Jest bardzo nieprzyjemny w kontaktach z ludżmi. Dyrektor Szpitala na Winiarach jest PRZEWODNICZĄCYM RADY NADZORCZEJ SPÓŁKI ,, INWESTYCJE MIEJSKIE w PŁOCKU. gdzie vice prezesem jest były radny michał sosnowski. Możecie sami sprawdzić na stronie internetowej spółki. Kwiatkowski dostał to stanowisko w ramach umowy koalicyjnej PO- PSL w Płocku

 • 20 dni temu | ocena +30 / -3

  były pracownik

  Pracowałem w szpitalu na ,,winiarach ''jako pracownik transportu wewnętrznego i referent do końca maja br. roku, stawki które są podane to KŁAMSTWO. Pracowałem tam 1 rok 2 miesiące i dostawałem 2800 brutto to jest 2067 netto na konto . Mogę to w każdej chwili udowodnić pokazując tzw. paski wynagrodzenia. N Bardzo dużo osób ma tylko najniższą krajową. Pracuje też tam moja sąsiadka na stanowisku salowa 10 lat i jej wynagrodzenia to 2800 brutto . To nie jest prawda co pokazują. ,, ile zarabia się na Winiarach'' . A co tam się dzieje to nepotyzm i kumoterstwo do potęgi.

  • 20 dni temu | ocena +22 / -2

   Pl007

   To, jak dyrektor traktuje tam salowe, to sie w głowie nie mieści... Ale co tam, przecież salowa to nie człowiek podobno..

   • 18 dni temu | ocena +6 / -2

    Lala

    Panie salowe to maja pensje uwłaczające wręcz. Ostatnio zabrano im dodatki za prace w święta . Może Kfiatek ze swoją Blondyna niech pozaprdalaja wolontaryjnie w Boże Narodzenie i zobaczą jakim G....m to pachnie.

 • 20 dni temu | ocena +19 / -1

  Pacjent

  Elyta polskiej medycyny chce uciec z Płocka ... musicie ją za wszelką cenę powstrzymać .... nie większych nad nimi ... Marta mi to mówiła

  • 20 dni temu | ocena +4 / -12

   a marta umie juz latac na miotle?

   czy nadal tylko plotami sie zajmuje?

 • 20 dni temu | ocena +29 / -3

  co rok kończy studia klikuset lekarzy

  co rok specjalizacje robi kilkudziesięciu...jak zwolni sie klikunastu...to zatrudnic nowych...o tych obecnych lepiej nie pisac..SŁABY to dla nich zbyt delikatne okreslenie...znani sa raczej jako "UŚMIERCACZE"? ten kto przezyl operacje w Płocku jest SZCZĘŚLIWCEM?

 • 20 dni temu | ocena +42 / -2

  a pokażcie ile zarabiaja na KONTRAKTACH

  ...NAJWYZSZE STAWKI...a nie najniższe...ciekawe czy pokazecie?,.

 • 20 dni temu | ocena +34 / -4

  czas wywołac 7dmą falę epidemi

  i znowu zaczną zarabiać po 70 tys miesięcznie? cieżko jest wrócić do wypłaty "normalnej wypłaty" 30 tys na miesiąc....po 70?...

  • 20 dni temu | ocena +10 / -27

   Hand

   Poproszę nazwiska tych co zarabiają te 70 lub 30 tysięcy miesięcznie. W artykule jasno są podane kwoty jakie zarabiają lekarze, pielęgniarki i inni pracownicy w szpitalu na etacie pracy w szpitalu. Jasne można brać dyżury, nawet 10 w miesiącu....nikt tyłu nie chce.....ale to kolejne godziny, tak samo można powiedzieć każdemu pracowników bierz nadgodziny lub drugi etat - zarobisz więcej.

   • 16 dni temu | ocena +0 / -2

    romi

    Karczewski ?

    • 12 dni temu | ocena +1 / -1

     Hand

     Karczewskim nie pracuje w szpitalu w Płocku bo tu by nie zarobił 70 tys.

   • 20 dni temu | ocena +6 / -10

    obowiazuje RODO

    chyba, ze znowu zrobia reasumpcje?

  • 20 dni temu | ocena +34 / -2

   Płock 12345

   Ciężko się odzwyczaic od profitów jakie mieli płacone za covidowe, więc teraz będzie straszenie że odejdą od pseudofachowego leczenia. Niech rezygnują wielkiego płaczu za nimi nie będzie..!

 • 20 dni temu | ocena +29 / -2

  qwe

  zmięcie prace i weźcie kredyt :)

  • 12 dni temu | ocena +0 / -1

   IdealnySwiatSieSkonczyl

   Jestem młodym lekarzem. Kredyt wzięty na mieszkanko, aby dzieci miały gdzie mieszkać. Właśnie rezygnuje z pracy w szpitalu. Zmieniam zawód. Bede miec pracę, gdzie zarobię tyle samo, ale wieczorem i w weekend będę przy dzieciach. Ideały weryfikuje comiesięczna rata kredytu, a równocześnie wzrok dziecka gdy nie ma Cię w domu.

 • 20 dni temu | ocena +23 / -23

  lekarz

  Bardzo łagodny ton artykułu, głaskanie dyrektora, dzielnie walczymy, lekarze są bleee. No jasne, wielu lekarzy jest tam (i nie tylko tam) bleeee. Ale dyrekcja od dawna zniechęca bardzo wielu młodych do podjęcia pracy. Nie pieniądze są w tym wypadku na pierwszym miejscu. Przy zaniżonym od dawna zatrudnieniu nikt nie jest w stanie świadczyć należycie usług na rzecz pacjentów. Jestem lekarzem. Mam życie i rodzinę, mogę dyżurować, ale w ramach zdrowego rozsądku a nie ratować tyłek kolejnego nieudolnego ministra, dyrektora i rzadu, nie będę rył nosem po ziemi, to nie jest mój obowiązek! Kierowca ma zakończył prace po określonej liczbie godzin, octem stanowi już zagrożenie. Ale lekarz stojący nad pacjentem w stanie ciężkim - a co tam! Przecież może jeszcze pociągnąć 36 godzin w tym szpitalu. A jak coś się stanie, bo już nie potrafi się skoncentrować, przecież to tylko jego wina! I nie, nie biegnę po pracy w szpitalu do prywatnego gabinetu, po prostu go nie prowadzę. Cudownie portal wybiela działanie dyrektora, gratuluję! Ale nie ma ani jednego komentarza z drugiej strony... A członkowie rady społecznej ochoczo przystają na decyzje dyrektora, zdradzić mogę, gdzie pobiegną się leczyć - Szpital MSWiA lub WIM w Warszawie - mają wyśmienite i skuteczne dojścia. Dyrektor odgraża się od dawna, że on sobie lekarzy znajdzie z Łodzi i Warszawy. Próbował, usłyszał stawki naszych kolegów (dosłownie) z innych miast. Jednak jakoś nie pchają się drzwiami i oknami a i dyrektor nie spieszy się z płaceniem stawek, które oni dyktują.

  • 20 dni temu | ocena +33 / -3

   Anty PSL

   Powiem Panu tak. Jak dyrektorem jest gość z nadania PSL, który siedzi na stołku wiele lat z namaszczenia innego barona PSL i bierze kupę kasy, to nie dziwię się, że Wy lekarze protestujecie. Ale niestety w Polsce od wielu lat tak jest, że lekarz, który musi poświęcić wiele zdrowia, nerwów, czasu i przede wszystkim nauki, żeby tym lekarzem zostać, przegrywa z politycznym aparatczykiem mniej wykształconym mówiąc delikatnie. I to się szybko nie zmieni. Polska demokracja to tylko teoria, my nadal w wielu dziedzinach życia jesteśmy w komunizmie.

 • 20 dni temu | ocena +46 / -5

  ABC

  Wystarczy zobaczyć jakie fury parkują lekarze za szpitalem, i to wszystko z tej biedy. Najnowsze mercedesy, BMW.. Przewraca się w główkach.

  • 19 dni temu | ocena +3 / -14

   CDE

   było się uczyć!!! kto komu zabrania studiować medycynę..najlatwiej pisac i krytykować bez sensu, studiuj gościu i stawiaj potem taką furę przed szpitalem

 • 20 dni temu | ocena +32 / -6

  Osa

  Już dawno powinni zamknąć tą pseudolecznicę! Zero empatii dla pacjenta, ludzie czekają godzinami na lekarzy, a Ci piją kawki w gabinetach, bo zdążyli skończyć dwudniowy maraton po prywatnych przychodniach....

 • 20 dni temu | ocena +23 / -2

  Jacek

  Czas na emeryturę…. Nie potrafisz to wiemy, daj szansę innym!

 • 20 dni temu | ocena +21 / -3

  buhahaha

  Kapelan i radca prawny po TYLE SAMO???!!!???

  • 20 dni temu | ocena +8 / -12

   ad

   Zdecydowanie radca prawny powinien mieć mniej, bo nie pracuje 24/24, jak kapelan.

 • 20 dni temu | ocena +6 / -13

  ss

  chyba cierpią na bezsenność że im się chce iść za tyle do pracy

 • 20 dni temu | ocena +27 / -3

  Nick

  PSL rządzi szpitalem to niech pokaże jak sobie radzi.

 • 20 dni temu | ocena +21 / -9

  Basia

  Fizjoterapeuta zarabia prawie tyle samo co magazynier czy kierowca szok, tyle lat nauki ciężkich medycznych studiów kursów i takie zarobki na szpitalu?? Ludzie kochani uciekajcie szanujcie się i swoje wykształcenie na litosc boska....

 • 20 dni temu | ocena +25 / -3

  Poprostu robia prywatę

  Mimo absurdów służby zdrowia wydzielina gębowa im na twarz

  • 20 dni temu | ocena +33 / -4

   a może

   wymienić dyrektora nieudacznika?