Reklama

Dobrzyńska już niemal na finiszu [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Dobrzyńska już niemal na finiszu [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Jeszcze trochę cierpliwości – prosili we wtorek kierowców prezydent Andrzej Nowakowski wraz z wiceprezydentem Jackiem Terebusem w sprawie rozbudowy ulic Dobrzyńskiej i Traktowej. Tempo jest duże, a zaawansowanie osiągnęło poziom 80 procent. Kiedy zatem możemy spodziewać się końca inwestycji?

- Jeszcze trochę cierpliwości – prosili we wtorek kierowców prezydent Andrzej Nowakowski wraz z wiceprezydentem Jackiem Terebusem w sprawie rozbudowy ulic Dobrzyńskiej i Traktowej. Tempo jest duże, a zaawansowanie prac osiągnęło poziom 80 procent. Kiedy zatem możemy spodziewać się końca inwestycji?

Z rozbudową Dobrzyńskiej i Traktowej jak dotąd było sporo szczęścia. Udało się pozyskać duże dofinansowanie unijne jeszcze z poprzedniej perspektywy. W grę wchodzą niemal 24 miliony złotych, z czego 20 milionów dołożyła Unia Europejska. Jednak był jeden warunek, miasto i wyłoniony wykonawca muszą wyrobić się z realizacją do końca 2015 roku. Zarówno prezydent Andrzej Nowakowski, jak i wiceprezydent Jacek Terebus, są w dobrej myśli. W trakcie wtorkowej konferencji prasowej twierdzili, że realny termin zakończenia prac ujętych w zamówieniu w odniesieniu do ulicy Dobrzyńskiej to koniec listopada, a w przypadku dopuszczenia do ruchu ronda na skrzyżowaniu ul. Zglenickiego z Dobrzyńską nawet już w połowie bieżacego miesiąca.

- Przekładamy drogę wojewódzką 562 z ulicy Medycznej w ulicę Traktową - mówił Andrzej Nowakowski. - Tempo jest bardzo duże, o ile nawet nie najszybsze spośród tak dużych inwestycji. Dostaliśmy szansę i skutecznie ją wykorzystaliśmy.

- Zakładamy, że do 30 listopada zdążymy, chociaż wszystko zależy od pogody – zastrzegał jednocześnie wiceprezydent ds. rozwoju i inwestycji, Jacek Terebus. Pasy sprawiają wrażenie raczej wąskich. - Mają szerokość 4 metrów – dodaje Terebus. - To więcej niż w przypadku ul. Otolińskiej, tam mamy 3,5 metra – a poszerzenie wiązałoby się z kolejnymi i to niemałymi kosztami na wykup gruntów.

Trzeba pamiętać, że w całym projekcie ujęto nie tylko rozbudowę infrastruktury drogowej, ale również sanitarnej, deszczowej, wodociągowej, gazowej, energetycznej i telekomunikacyjnej w ciągu dróg wojewódzkich nr 559 i 562. To nowe ronda i montaż energooszczędnego oświetlenia. Łącznie będzie wykonane 2,8 km dróg, 5,6 km chodników, 2,8 km ścieżki rowerowej. W ramach rozbudowy ul. Dobrzyńskiej prace obejmują odcinek od skrzyżowania z ul. Zglenickiego do ronda Grabskich, z kolei przebudowa Traktowej wiąże się z przebudową skrzyżowania ul. Szpitalnej z ul. Traktową w postaci ronda. Inwestycja ma poprawić dojazd do szpitala, ułatwić również dojazd pracownikom do Orlenu.

Czytaj też:

Fot. Karolina Burzyńska/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE