Reklama

Dobra wiadomość: znalazł się kolejny dawca

Opublikowano:
Autor:

Dobra wiadomość: znalazł się kolejny dawca - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radosną nowinę przekazali organizatorzy festiwalu Polish Hip Hop Festival, bo to właśnie podczas akcji udało się znaleźć kolejnego dawcę szpiku kostnego.

Radosną nowinę przekazali organizatorzy festiwalu Polish Hip Hop Festival, bo to właśnie podczas akcji udało się znaleźć kolejnego dawcę szpiku kostnego.

Jak poinformował Marcin Siwek z agencji Event Time Promo, która organizuje hiphopowy festiwal, a prywatnie również dawca szpiku kostnego, w piątek fundacja DKMS przekazała radosną nowinę. Okazało się, że podczas tegorocznej, trzeciej już edycji festiwalu i odbywającej się  akcji "Dzień dawcy szpiku"  udało się znaleźć kolejnego dawcę komórek macierzystych. Mężczyzna zarejestrował się w bazie potencjalnych dawców szpiku i podobnie jak setki innych czekał na ewentualny telefon z fundacji i wiadomość, czy jego genetyczny bliźniak nie cierpi na białaczkę i nie potrzebuje jego pomocy. Telefon, co nie zdarza się często, jednak zadzwonił i mężczyzna w tym tygodniu oddał komórki macierzyste dla 39-letniej Polki.

- Jest nam niezmiernie miło, że oprócz wyjątkowego wydarzenia muzycznego, jakim był festiwal, udało nam się dołożyć cegiełkę do ratowania życia - cieszą się organizatorzy.

O tym, jak wygląda oddawanie szpiku czytaj tutaj:

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE