Reklama

Dobra wiadomość. Ratusz otwarty w soboty

Opublikowano:
Autor:

Dobra wiadomość. Ratusz otwarty w soboty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz chce, by raz w miesiącu Urząd Miasta był czynny dla interesantów również w soboty. Wszystkie urzędowe sprawy mogliby wówczas załatwić ci płocczanie, którzy w pozostałe dni tygodnia nie mogą się wyrwać z pracy.

Ratusz chce, by raz w miesiącu Urząd Miasta był czynny dla interesantów również w soboty. Wszystkie urzędowe sprawy mogliby wówczas załatwić ci płocczanie, którzy w pozostałe dni tygodnia nie mogą się wyrwać z pracy.

Z naszych informacji wynika, że Ratusz przymierza się do wprowadzenia rozwiązania, zgodnie z którym urzędnicy, którzy bezpośrednio obsługują interesantów, raz w miesiącu będą przyjmowali ich również w soboty. Bez wątpienia to rozwiązanie ułatwi życie przede wszystkim tym osobom, które pracują w godzinach funkcjonowania Ratusza i aby załatwić jakąś urzędową sprawę muszą się zwalniać z pracy, co nie zawsze spotyka się z aprobatą pracodawcy.

Płock nie będzie w tym zakresie pionierem - sprawy związane z rejestracją pojazdów, wydaniem prawa jazdy albo meldunkiem można załatwić m.in. w urzędach miejskich w Gdyni czy Białymstoku. Ale płocki magistrat poszedł jeszcze dalej, bo w soboty działać będą nie tylko oddziały komunikacji czy Biuro Obsługi Klienta, ale również wszystkie inne wydziały, które obsługują interesantów. Oznacza to, że  w wybraną sobotę miesiąca będziemy mogli zarówno zarejestrować dopiero co nabyty samochód czy odebrać nowy dowód osobisty, jak również załatwić sprawy dotyczące wycinki drzewa, uzyskania pozwolenia na budowę czy dopełnić formalności związanych z narodzinami dziecka albo ślubem itd.

W ciemno można powiedzieć, że takie rozwiązanie ucieszy płocczan. Mniej entuzjastycznie mogą do takiej zmiany podejść urzędnicy, którzy będą musieli pracować w weekendy, zwłaszcza że pracodawca ma prawo do odgórnego wyznaczania dni wolnych w tygodniu jako rekompensaty za pracę w sobotę i z tego prawa zapewne skorzysta. Z drugiej strony również urzędnicy mając wyznaczony dzień wolny w środku tygodnia, będą mogli załatwić swoje sprawy np. w banku bez konieczności zwalniania się z pracy.

Pierwsza pracująca sobota ma zostać wyznaczona jeszcze w tym miesiącu. Szczegóły Ratusz zamierza przedstawić podczas konferencji prasowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE