Reklama

Do szkoły na rowerze albo na rolkach. Rowerowy Maj z nagrodami

Opublikowano:
Autor:

Do szkoły na rowerze albo na rolkach. Rowerowy Maj z nagrodami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rowerowy Maj podsumowany, najaktywniejsi uczestnicy kampanii już nagrodzeni. - Nie zsiadamy z rowerów, kręcimy kolejne kilometry na rowerach, rolkach i na deskorolkach – prosił prezydent.

Rowerowy Maj podsumowany, najaktywniejsi uczestnicy kampanii już nagrodzeni. - Nie zsiadamy z rowerów, kręcimy kolejne kilometry na rowerach, rolkach i na deskorolkach – prosił prezydent.

Płock włączył się w ogólnokrajową kampanię „Rowerowy Maj” zainicjowaną przez Gdańsk. Pomysł podchwyciło 21 samorządów, w tym m. in. Warszawa, Sopot, Kraków, Wrocław, Lublin czy Elbląg. Pomysł był prosty, dzieci miały jeździć do swoich szkół na hulajnodze, rowerze albo na rolkach. A skoro dzieci się ruszają, to i ich rodzice również. W całym kraju uczestniczy w tej kampanii kilkadziesiąt tysięcy osób, tylko w Gdańsku przystąpiło do niej w tym roku 68 szkół podstawowych i 54 przedszkola. 

Dzieci z trzech płockich szkół podstawowych przez miesiąc kręciły kilometry na rowerach czy rolkach, była tez rywalizacja indywidualna, między klasami i szkołami. O wyniku decydowała liczba zdobytych naklejek w książeczce rowerowej lub na plakacie klasowym. Łącznie w całej akcji wzięło udział 750 dzieci z SP 11, 12 i 15. Korzyści? Oczywiście ruch zamiast siedzenia w domu, lepsza znajomość przepisów ruchu drogowego, ponieważ w akcję włączyli się także policjanci. Organizowali spotkania w szkołach, omawiając przepisy ruchu drogowego, prawidłowego wyposażenia i oznakowania roweru. Ufundowano puchar od Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku dla tych, którzy najlepiej przyswoją sobie przekazane wiadomości i tym samym policjanci odnotowali w trakcie kontroli najmniej nieprawidłowości w zakresie ruchu rowerzystów. Puchar przekazano w ręce reprezentanta Szkoły Podstawowej nr 11.

Dla wszystkich przewidziano nagrody, które wręczono we wtorek. Było o co walczyć, ponieważ w każdej szkole klasy mogły wygrać wejściówki na zajęcia na ściance wspinaczkowej w Orlen Arenie lub na jesienny mecz piłkarzy ręcznych. Wśród klas brylowały: w SP nr 11 - klasa 2A, SP nr 12 - 2C, w SP nr 15 - klasa 6. 

Szkoła Podstawowa nr 15 za najlepszą frekwencję otrzymała bon o wartości 5 tys. zł na rozbudowę infrastruktury rowerowej. Najaktywniejszym uczniom i nauczycielom przekazano akcesoria rowerowe i sportowe. Na koniec był krótki pokaz taneczny i wspólna sesja zdjęciowa.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE