Reklama

Do Płocka pociągi nie dojadą. Podstawią autobusy

Opublikowano:
Autor:

Do Płocka pociągi nie dojadą. Podstawią autobusy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku czekają nas nie tylko utrudnienia związane z remontami ulic. Zostanie także wstrzymany ruch pociągów od 6 maja i nie chodzi o remont mostu im. Legionów Piłsudskiego.

W tym roku czekają nas nie tylko utrudnienia związane z remontami ulic. Zostanie także wstrzymany ruch pociągów od 6 maja i nie chodzi o remont mostu im. Legionów Piłsudskiego.

Na stronie Kolei Mazowieckich można znaleźć taki komunikat dotyczący linii R31 Sierpc – Kutno:

– W związku z pracami utrzymaniowymi infrastruktury kolejowej ruch pociągów na całej linii będzie wstrzymany od 6 maja i zastąpiony przez komunikację autobusową.

Jolanta Maliszewska z Biura Rzecznika Prasowego spółki Koleje Mazowieckie poinformowała nas, że utrudnienia potrwają do 24 czerwca 2019 r.

– Na czas przerwy w ruchu pociągów na tej linii zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza. Przebieg trasy autobusów zastępczej komunikacji autobusowej będzie się w znacznej mierze pokrywał z przebiegiem linii kolejowej. Autobusy, o ile pozwolą na to warunki drogowe, będą się zatrzymywały możliwie jak najbliżej obecnych lokalizacji przystanków i stacji kolejowych, leżących wzdłuż odcinka Kutno – Płock – Sierpc.

Utrudnienia potrwają do 24 czerwca 2019 r. Pytaliśmy także na czym te prace będą polegały i czy spółka planuje uruchomienie większej liczby pociągów, kiedy już prace się zakończą. Niestety nie przewidują, aby tak się stało.

Jak dodała Jolanta Maliszewska, zleceniodawcą wszystkich prac remontowych i podmiotem odpowiedzialnym za infrastrukturę są PKP Polskie Linie Kolejowe. Zwróciliśmy się z pytaniami do PKP, w tym czy wkrótce szybciej dojedziemy pociągiem z Płocka do Kutna albo do Sierpca. Obecnie pokonanie trasy 52 km między Płockiem a Kutnem pociągiem KM trwa od 1 godziny 1 minuty o do 1 godziny 10 minut (bez przesiadek). Jeśli jednak spojrzymy do rozkładu jazdy KM np. na 28 czerwca, czyli po zaplanowanych pracach, czas przejazdu nieco się skraca i niezależnie od godziny odjazdu wynosi 57 min.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE