Reklama

Do końca maja powinna powstać kolejna siłownia pod chmurką

Opublikowano:
Autor:

Do końca maja powinna powstać kolejna siłownia pod chmurką - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Orbitrek, jeździec, biegacz, motylek, wioślarz, steper - nowa siłownia pod chmurką miałaby powstać do końca maja 2017 roku. To jeden z projektów złożonych do budżetu obywatelskiego.

Orbitrek, jeździec, biegacz, motylek, wioślarz, steper - nowa siłownia pod chmurką miałaby powstać do końca maja 2017 roku. To jeden z projektów złożonych do budżetu obywatelskiego.

Tym razem urządzenia powinny pojawić się na osiedlu Imielnica między ul. Kątową i Harcerską. Na stronie Ratusza zamieszczono przetarg, aby w te sposób wyłonić wykonawcę robót obejmujących wybudowanie siłowni wraz ze stojakami na rowery (pięć stanowisk), oświetleniem, małą architekturą, ciągami pieszymi i placami z kostki betonowej oraz z nawierzchni poliuretanowej w kolorze czarnym (z domieszką niebieskiego bądź fioletowego). Całość zostanie uzupełniona roślinnością.

Łącznie zaplanowano montaż kilkunastu urządzeń, w tym m. in. koła obrotowego, drążka i poręczy pomocnych przy szerokiej gamie ćwiczeń, biegacza, czyli urządzenia imitujące bieg, służącego do wzmocnienia dolnych partii ciała, pozwalającego na spalanie tkanki tłuszczowej. Będzie także prasa umożliwiająca trening ogólnorozwojowy, orbitrek i wioślarz. Korzystanie z tego ostatniego pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu krążeniowo-oddechowego i poprawia pracę mięśni nóg, brzucha, pleców i klatki piersiowej. Mieszkańcy poćwiczą na steperze, twister pomoże przy ćwiczeniach mięśni brzucha, talii, ud i pośladków. Przewidziano zakup nart, wyciągu, motyla do ćwiczeń mięśni ramion, jeźdźca symulującego jazdę konną i ujędrniającego przy okazji całe ciało (pomaga w walce cellulitem), w ten sposób ćwiczymy także zmysł równowagi. Na liście znajduje się jeszcze rowerek do ćwiczeń rąk i nóg, sztanga do wypychania z obciążeniem dla osób niepełnosprawnych, wahadło i biegacz dla dzieci, drążek podwójny (pod nim, ze względu na możliwy upadek, należy umieścić nawierzchnię poliuretanową). Przy trzech nowych ławkach zostaną dostawione śmietniczki.

Nawierzchnia z kostki betonowej powinna zostać połączona z chodnikiem w ul. Kątowej.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE