Reklama

Długo oczekiwana inwestycja już gotowa. Lada moment rusza remont kolejnej ulicy

Opublikowano:
Autor:

Długo oczekiwana inwestycja już gotowa. Lada moment rusza remont kolejnej ulicy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Właściwie na każdym spotkaniu z mieszkańcami z osiedla pojawiało się pytanie kiedy realizacja ul. Strażackiej - przypominał w piątek włodarz Płocka. Prace toczyły się w drugiej połowie 2019 r. Efekty już można zobaczyć.

- Właściwie na każdym spotkaniu z mieszkańcami z osiedla pojawiało się pytanie kiedy realizacja ul. Strażackiej - przypominał w piątek włodarz Płocka. Prace toczyły się w drugiej połowie 2019 r. Efekty już można zobaczyć.

Inwestycja na osiedlu Radziwie zrealizowana:

- Bardzo często mówimy, że w ostatnich latach realizujemy duże projekty służące rozwojowi całego miasta - prezydent Płocka odniósł się m.in. do trasy północno-zachodniej, prac toczących się w al. Klińskiego i ul. Tysiąclecia. - Tam wykorzystujemy pieniądze unijne. Nie zapominamy o realizacji inwestycji ważnych, czasami drobnych, ale bardzo potrzebnych ulic osiedlowych, czego przykładem jest ul. Strażacka. Zwłaszcza, że nie tak dawno zrealizowaliśmy duży projekt wspólnie z Państwową Strażą Pożarną. Budowa strażnicy sprawiła, że woda, która wsiąkała w teren, potrzebowała odprowadzenia. Mieszkańcy ul. Strażackiej byli regularnie, zwłaszcza po deszczach, zalewani. Stąd decyzja o realizacji tego projektu. Prace rozpoczęły się w czerwcu 2019 i zakończyły w listopadzie.

Starą nawierzchnie rozebrano, podobnie chodniki i wjazdy na posesje. Zdemontowano dotychczasowe oświetlenie. Za realizację odpowiadała firma Hydrobud z Kutna. Koszt prac na odcinku od ul. Kolejowej do ul. Popłacińskiej wyniósł blisko 2,5 mln zł brutto.

- Przede wszystkim zajęliśmy się uporządkowaniem gospodarki wodnej. Między ulicami, nasypem kolejowym, problem gromadzenia się wody był rzeczywiście bardzo duży - dopowiadał wiceprezydent Jacek Terebus. - Na całym odcinku zbudowaliśmy kanalizację deszczową z przyłączami, zbudowaliśmy sieć wodociągową wraz z przyłączami do nieruchomości i hydrantami. Zbudowano drogę o szerokości 5 metrów z obniżonym chodnikiem, aby można było spokojnie poruszać się jezdnią w dwóch kierunkach. Zamontowano nowe oświetlenie.

Obecnie ulica Strażacka stała się ciągiem pieszo-jezdnym o nawierzchni z kostki betonowej. Pozostała część ul. Strażackiej będzie posiadała nawierzchnię asfaltową (w sąsiedztwie Strażnicy PSP).

W ubiegłym roku wykonano fragment ul. Zielonej (drugi i trzeci etap). Za chwilę początek następnej inwestycji. Jak poinformował wiceprezydent ds. inwestycji, od 15 listopada startują prace związane z dalszym odcinkiem ul. Kolejowej o długości ok. 300 metrów (od ostatnich budynków osiedla do stacji paliw). Zacznie się budowa kanalizacji deszczowej i przebudowa nawierzchni. - Staramy się sukcesywnie naprawiać nawierzchnię, aby ulicą dobrze się jeździło. Zwłaszcza, jeśli mamy możliwość pozyskania środków zewnętrznych. W tej chwili prace przy zbiorniku retencyjnym, przy drodze dojazdowej do zbiornika, już się toczą. Za chwilę zamkniemy ul. Kolejową, aby zbudować jezdnię - uzupełnił Terebus.

Mieszkańcy są proszeni o trochę cierpliwości, zostaną wyznaczone objazdy już od przyszłego tygodnia. - Nie ma innej możliwości. Kolektor deszczowy będzie w głównym ciągu ul. Kolejowej. Przypominam, że pierwszy etap realizacji ul. Zielonej czeka na budowę kolektora w ul. Kolejowej, który zbierze deszczówkę z tej części Radziwia.

Korzystając z okazji jeden z mieszkańców osiedla podziękował za realizację ul. Strażackiej nie tylko prezydentowi, wiceprezydentowi, ale też wszystkim, którzy dbali o dopilnowanie inwestycji. Podziękowania za wsparcie były także dla radnych z osiedla Radziwie. Jak twierdził, to koniec "udręki" i "koniec wielu lat oczekiwania". - Oby więcej takich inwestycji, a będziemy wszyscy zadowoleni - podsumował.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE