Reklama

Dla kogo klucze do miasta? Będzie rozbiór!

Opublikowano:
Autor:

Dla kogo klucze do miasta? Będzie rozbiór! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w najbliższy piątek prezydent Andrzej Nowakowski symbolicznie podzieli się władzą w Płocku. Nakładają się bowiem na siebie trzy sztandarowe imprezy, Juwenalia, Dni Historii Płocka oraz VI Jarmark Tumski. Kto dostanie klucze do bram miasta? I... gdzie w końcu trzeba je odebrać?

Już w najbliższy piątek prezydent Andrzej Nowakowski symbolicznie podzieli się władzą w Płocku. Nakładają się bowiem na siebie trzy sztandarowe imprezy, Juwenalia, Dni Historii Płocka oraz VI Jarmark Tumski. Kto dostanie klucze do bram miasta? I... gdzie w końcu trzeba je odebrać?

No właśnie, nadmiar imprez przypadający na najbliższe dni dosłownie przyprawia o lekki zawrót głowy. Pierwsi rozpoczynają studenci, a że tegoroczne Juwenalia inauguruje wspólne grillowanie przy akademikach, imprezowe szaleństwo ogarnie Płock już od dzisiaj!

Następnie dołączą wystawcy, kolekcjonerzy, kataryniarze i wszyscy fani pojazdów klasycznych w związku z rozpoczynającym się lada moment VI Jarmarkiem Tumskim. Także w ten sam piątek rozrywkę mieszkańcom zapewnią liczne występy artystyczne i pokazy walk średniowiecznych w związku z Dniami Historii Płocka. Weekendowe szaleństwo oznacza pełne ręce roboty dla płockich służb bezpieczeństwa, zwłaszcza że w weekend szykują się jeszcze dwa mecze. – Jesteśmy przygotowani – twierdzi rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek. – Z pewnością postaramy się stanąć na wysokości zadania. Zmobilizujemy siły wspólnie ze strażą miejską - zapowiada.

Pretendentów do przejęcia kluczy mamy więc w tym roku dużo, ale, jak zapewniają w ratuszu, nie jest to sytuacja szczególnie niezwykła. Klucz najpierw powędruje w ręce przedstawicieli płockich żaków w piątek  o godzinie 11.00, po tradycyjnym zbieraniu myta.

Powstał tylko jeden problem. Niektórzy żacy nie do końca wiedzą, gdzie mają po nie przyjść. U  studentów Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica dowiedzieliśmy się, że przedstawiciele trzech płockich uczelni odbiorą go pod pomnikiem Bolesława Krzywoustego. Z kolei przewodniczący rady uczelnianej samorządu studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Daniel Bieniek był całkowicie przeświadczony, że płoccy żacy klucz odbierają albo przed ratuszem albo przed pomnikiem Broniewskiego!

Bezsprzecznie musiał zaistnieć jakiś problem na łączach komunikacyjnych, skoro na oficjalnej stronie płockich Juwenaliów 2014 na Facebooku w planie imprez figuruje jak wół, że studenci klucz odbierają o godzinie 11.00 przed … ratuszem! A w urzędzie tymczasem tłumaczą, że pełne informacje zostały studentom przekazane w mailu. Gdzie więc zostanie wręczony klucz? – Przed  ratuszem – potwierdza wersję z Facebooka Monika Maron-Kozicińska, szefowa działu Informacji Miejskiej w płockim Ratuszu.

Kolejne wręczenie kluczy w piątek, tym razem wystawcom z Jarmarku Tumskiego, odbędzie się na scenie przy Muzeum Mazowieckim o godzinie 12.00, natomiast o godzinie 19.00 przed ratuszem organizatorom Dni Historii Płocka. Wychodzi na to, że w mieście na weekend będą aż trzy ośrodki władzy. – Często żartujemy, że Płock ma trzy, a nawet cztery bramy – śmieje się Bieniek. – W piątek dokonamy rozbioru Płocka – żartobliwie ostrzega płocczan.

UWAGA, szczegółowe plany wszystkim imprez w naszym

Ubiegłoroczne zbieranie myta,  fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE