Reklama

Dj Wika: Przykro mi z powodu zarzutów. Ludzie cudownie się bawili

Opublikowano:
Autor:

Dj Wika: Przykro mi z powodu zarzutów. Ludzie cudownie się bawili - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dj Wika, a właściwie Wirginia Szmyt odniosła się do zarzutów, które skierowano wobec Płockiej Parady Seniorów – Pikniku Pokoleń”. Impreza odbyła się na Starym Rynku w sobotę. Pogoda nie okazała się taka, jakiej oczekiwano, a mimo to seniorzy ruszyli do tańca.

Dj Wika, a właściwie Wirginia Szmyt odniosła się do zarzutów, które skierowano wobec Płockiej Parady Seniorów – Pikniku Pokoleń”. Impreza odbyła się na Starym Rynku w sobotę. Pogoda nie okazała się taka, jakiej oczekiwano, a mimo to seniorzy ruszyli do tańca.

Smutek, rozczarowanie, żal, zaskoczenie, taka mieszanka uczuć towarzyszyła listowi prezesa Fundacji Zaczyn Przemysława Wiśniewskiego, w którym krytykuje płocką imprezę opartą na pomyśle warszawskiej Parady Seniorów i Pikniku Pokoleń. W sobotę, już po zabawie tanecznej, rozmawialiśmy z Dj Wiką, kobietą, która parady seniorów firmuje od samego początku. Dobrze kojarzą ją płoccy seniorzy, podobnie jak seniorzy z wielu innych polskich miast. 

Od samego początku nie ukrywano, że płocka odsłona jest wzorowana na pomyśle, który tak dobrze sprawdził się w stolicy. Było tak za sprawą starań Fundacji Zaczyn i Dj Wiki. Wspominał o tym Jacek Strzeszewski na konferencji prasowej przed imprezą. Teraz jednak prezes Fundacji Zaczyn, Przemysław Wiśniewski kieruje liczne zarzuty wobec zorganizowanej zabawy na płockiej starówce. Twierdzi, że była to "kopia", doszło do wprowadzania seniorów i sponsorów w błąd odnośnie tego, że w Warszawie parada nie odbędzie się w 2017 roku, bezprawnie użyto zdjęć, ponadto gani za marną organizację "bez ładu i składu", a ostatecznie za doprowadzenie do "kompletnej klapy" przy jednoczesnym "zmarnotrawieniu środków publicznych". Jacka Strzeszewskiego nazywa "oszustem". Do tych zarzutów Jacek Strzeszewski odniósł się w oświadczeniu, które otrzymaliśmy od niego w niedzielę. 

[ZT]15730[/ZT]

Fundacja Zaczyn współorganizowała trzy edycje warszawskiej Parady Seniorów.

- Stało się tak na moja prośbę – mówiła nam Dj Wika w sobotni wieczór, już po zakończeniu potańcówki na Starym Rynku. - Bardzo mi przykro z powodu tego listu, nie wiem czym kierował się jego autor – komentowała. - Pracuję na rzecz seniorów z całego kraju od 25 lat, aby młodzi w inny sposób odbierali ludzi w bardziej zaawansowanym wieku. Organizacja parady seniorów w Polsce to mój pomysł.

Wszystko zaczęło się w 2014 roku, wówczas odbyła się pierwsza kolorowa parada, która przeszła ulicami Warszawy. - O tym marzyłam i wielokrotnie opowiadałam o tym w wywiadach. Poznałam wówczas młodego człowieka, prezesa dopiero rozwijającej się Fundacji Zaczyn, Przemysława Wiśniewskiego - opowiada jedna z najbardziej rozpoznawalnych kobiet w Polsce siedzących za konsoletą, a zwłaszcza w środowisku senioralnym. - Powiedział, że są chętni do pomocy. Chciałam, aby impreza odbywała się regularnie, co roku w ostatnią sobotę czerwca.

Pomysł chwycił, przez trzy lata w imprezie uczestniczyło kilka tysięcy osób. Warszawa była pierwsza, jednak nie ostatnia. - Takie imprezy organizują już w Radomsku, Łodzi i to jest piękne – cieszy się. - To kolejne parady seniorów, bo niby w jaki inny sposób nazwać te imprezy – dziwi się zarzutom Wiśniewskiego. - Według mnie powinny być w każdym mieście. Nie są to imprezy polityczne ani religijne. To przede wszystkim hołd dla radości życia, aby pokazać, ze starość nie jest wcale taka zła. Wszystko zależy od podejścia do życia.

Wirginia Szmyt realizowała swoje marzenie, jednak nie mogła tego zrobić samodzielnie jako osoba fizyczna. Potrzebowała do pomocy jakiejś organizacji. Udało się przez trzy edycje, przy czwartej w 2017 roku zaczęły się problemy. - Dowiedziałam się, że nie będzie imprezy w czerwcu, jak dotychczas, tylko 2 września. Prowadzę imprezę w Warszawie co roku. W niedzielę poprowadzę kolejną w Świeciu i za każdym razem odbywa się pochód seniorów. We wrześniu odbędzie się parada w Krakowie, czy to również przestępstwo? - zastanawia się. - Czy nie lepiej cieszyć się, że ludzie się bawią? W Płocku pogoda nam nie sprzyjała, a mimo to na starówce była cudowna atmosfera, ludzie się bawili. O to w tych imprezach chodzi. Są jakieś problemy w związku z wykorzystanymi zdjęciami z warszawskiej parady? One zostały zrobione tylko po to, aby pokazać, jak wielkie grono seniorów uczestniczyło w każdej z poprzednich edycji. Seniorzy niewiele znaczyli dopóki nie pokazano, jak wielu ich jest i jaka drzemie w nich siła.  

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE