Reklama

Deszczowe obchody niepodległości [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Deszczowe obchody niepodległości [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za nami początek uroczystości z okazji przypadającego 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości. Wiatr porusza biało-czerwonymi flagami, złożono pierwsze wieńce z kwiatów.

Za nami początek uroczystości z okazji przypadającego 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości. Wiatr porusza biało-czerwonymi flagami, złożono pierwsze wieńce z kwiatów.

Rozpoczęcie obchodów zaplanowano na Placu Obrońców Warszawy o godzinie 9.30, gdzie zebrały się poczty sztandarowe wraz z orkiestrą. Było nieco wietrznie i deszczowo, a jednak przyszło sporo osób. Niektórzy przynieśli nawet maleńkie flagi. Wieńce pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego złożyli m. in. prezydent Płocka Andrzej Nowakowski w towarzystwie kombatantów, radny miejski z Sojuszu Lewicy Demokratycznej Wojciech Hetkowski, senator Prawa i Sprawiedliwości Marek Martynowski, także z tej samej partii poseł Wojciech Jasiński i radna Wioletta Kulpa, pojawili się przedstawiciele NSZZ Solidarność i Polskiej Partii Socjalistycznej. W poczcie szli przedstawiciele trzech klubów z rady miasta: Polskiego Stronnictwa Ludowego, Platformy Obywatelskiej i z PiS-u.

Po złożeniu kwiatów wszyscy udali się pod pomnik Władysława Broniewskiego, byłego żołnierza Legionów Polskich, a stamtąd pochód pomaszerował prosto do katedry na mszę w intencji ojczyzny. Po godzinie 11.00 dalsze uroczystości odbędą się przy Płycie Nieznanego Żołnierza. Następnie czeka nas inscenizacja przygotowana na starówce na podstawie pamiętników żony byłego prezydenta Płocka, Marii Macieszyny (godzina 12.30), a tuż po niej zabrzmią patriotyczne przeboje w wykonaniu Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka oraz zespołu UKUdemia. Warto przyjść jeszcze z jednego powodu, aby spróbować rosołu z gęsiny i pierożków.

Fot. Karolina Burzyńska/Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE