Reklama

Czytelnik: za mało się robi dla dzieci

Opublikowano:
Autor:

Czytelnik: za mało się robi dla dzieci - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Czemu w Płocku ostatnio zapomina się o dzieciach? - zastanawia się nasz czytelnik i dopytuje o półkolonie i wakacje dla najuboższych dzieci. Ratusz odpiera: dużo się dzieje - choćby tylko w ostatnich dniach dzieci mogły się bawić na kilku imprezach.

- Czemu w Płocku ostatnio zapomina się o dzieciach? - zastanawia się nasz czytelnik i dopytuje o półkolonie i wakacje dla najuboższych dzieci. Ratusz odpiera: dużo się dzieje - choćby tylko w ostatnich dniach dzieci mogły się bawić na kilku imprezach.
 
Zdaniem naszego czytelnika, miasto ostatnio zapomina o najmłodszych płocczanach. - Nie było porządnego dnia dziecka, teraz nie ma żadnej informacji o półkoloniach - poskarżył się płocczanin. - Tylko cały czas wysyła się ubogie dzieciaki nad nasze morze, a nie w góry...

O zastrzeżenia czytelnika zapytaliśmy w Ratuszu. Czy faktycznie tak mało się dzieje? A może nie do wszystkich płocczan docierają po prostu informacje o organizowanych przez miasto wydarzeniach?

Biuro prasowe Ratusza odpiera: w Płocku odbywa się wiele imprez  adresowanych albo do dzieci, albo do całych rodzin. I wylicza przykłady tylko z ostatnich dni: Dzień Dziecka w zoo (wstęp darmowy, specjalne miasteczko, animacje, konkursy), „Rodzinny weekend ze sztuką” (6-7 czerwca – galeria Mosty), „Edukacyjny Piknik Rodzinny” i „Gwiaździsty Rajd Rowerowy” (14 czerwca, Park Północy na Podolszycach), impreza w "Płock na fali” na nabrzeżu wiślanym (15 czerwca)...

Również miejsc, w których ukazała się zapowiedzi tych wydarzeń, było sporo. - Informacje o wspomnianych wydarzeniach można było znaleźć np. na stronie internetowej urzędu miasta (www.plock.eu), w wydaniu specjalnym miesięcznika „MiastO! Żyje” poświęconym Płockim Dniom Rodziny, a także w czerwcowym wydaniu miesięcznika „MiastO! Żyje” i w lokalnych mediach - podaje ponadto Ratusz. -  W kolejnych wydaniach informatora „MiastO! Żyje” znajduje się zresztą wiele więcej informacji o atrakcjach dla dzieci organizowanych w Płocku. Praktycznie na każdej stronie znajdują się zaproszenia skierowane do najmłodszych.

Jako że lato zbliża się wielkimi krokami ostatnio ukazało się specjalne wydanie miejskiego informatora  - „Wakacje w mieście”. - Wydawnictwo, w nakładzie 5 tys. sztuk, zostało przekazane dzieciom ze wszystkich publicznych i niepublicznych przedszkoli działających w Płocku - informuje Ratusz. -  Pozostałe egzemplarze były dostępne na stojakach, na których regularnie wykładane są wydawnictwa urzędu (m.in. w ratuszu, sklepach PSS Zgoda, galeriach handlowych).

Ratusz zapewnia, że informacje były również o tegorocznych półkoloniach. - O półkoloniach, które będą organizowane w czasie wakacji, informowaliśmy również 8 maja na ratuszowej stronie internetowej, po rozstrzygnięciu przez Fundację Fundusz Grantowy dla Płocka konkursu „Wakacje w Płocku na wesoło” - przypomina urząd.  -  Jeśli chodzi o wyjazdy, które organizuje Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych, to w tym roku dzieci były na zimowisku w Karpaczu, latem jadą do Kołobrzegu.

Jeśli nie mieliśmy w rękach informatora „Wakacje w mieście”, można zobaczyć jego wersję elektroniczną dostępną na stronie internetowej www.plock.eu.

Na zdjęciu: czytanie "Rzepki" przed ratuszem, fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE