Reklama

Czytelnik o remoncie nabrzeża: A co z resztą zbocza? To, co jest, wygląda tragicznie

Opublikowano:
Autor:

Czytelnik o remoncie nabrzeża: A co z resztą zbocza? To, co jest, wygląda tragicznie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prace na nabrzeżu, zgodnie z zawartą umową z firmą wykonawczą, powinny zakończyć się do 15 grudnia tego roku. Dłużej potrwa remont mola.

Prace na nabrzeżu, zgodnie z zawartą umową z firmą wykonawczą, powinny zakończyć się do 15 grudnia tego roku. Dłużej potrwa remont mola.

Jeden z czytelników zainteresował się długo wyczekiwanym przez płocczan remontem nabrzeża. Trudno się dziwić, że wiele osób interesuje zakres prac i ich postępy. Zwłaszcza, że projekt zmian, który postanowiono zrealizować, został zmieniony w stosunku do pierwotnego. Powód jest dość typowy - pieniądze. Już na etapie wyboru wykonawcy trzeba było ich dołożyć. Wcześniej konkurs na pozyskanie unijnego dofinansowana zakończył się pierwszym miejscem... na liście rezerwowej. W dodatku kwota, na jaką można było liczyć, okazała się mniejsza niż kwota potrzebna do wykonania wszystkich planowanych elementów na nabrzeżu, które miały je całkowicie odmienić i przywrócić temu miejscu życie, tak by płocczanie coraz chętniej przybywali nad Wisłę. Ratusz ostatecznie zdecydował się rozpocząć prace w oparciu o środki z budżetu miasta, licząc w przyszłości na dobre wieści od marszałka województwa. Te rzeczywiście nadeszły, chociaż dopiero pod koniec sierpnia (czek oficjalnie odebrano 21 września). Nie przyspieszyło to zbytnio zakończenia inwestycji, bowiem prace mają potrwać jeszcze do połowy grudnia. Pierwszy termin - zgodnie z optymistycznym scenariuszem - już minął (ustalony był na 30 czerwca 2018 r.). Ratusz ubezpieczył się na gorszą sytuację i zawczasu w umowie z wykonawcą uwzględniono możliwość braku unijnego dofinansowania, wpisując datę 15 grudnia 2018 roku (z płatnościami jeszcze w 2019 roku).

[ZT]20330[/ZT]

Tymczasem płocczanie co i raz pytają o remont nabrzeża. Przypomnijmy, że remont nie dotyczy części nabrzeża w stronę Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. Po tej stronie - do wykonania w przyszłości - wspominało się o drugim wejściu do zoo i parkingu.

- Po drugiej stronie Wisły w rejonach mostu Legionów wykonano nowy fragment linii brzegowej - równiutkie, nowe stopnie z płyt betonowych, natomiast przy budowie nowych bulwarów pozostawiono zbocze wchodzące do Wisły ze starej trylinki, nawet nie wyczyszczonej, ani odchwaszczonej, tylko gdzieniegdzie zaklejone betonem. Wygląda to TRAGICZNIE... - rozkłada ręce.

W Ratuszu przyznają, że nabrzeże przebudowano tylko na pewnym odcinku od nowej osłony portu do wejścia na molo.

- Od zapory przeciwlodowej przy molo do mostu im. Legionów Piłsudskiego zbocze istniejącej skarpy-linii brzegowej pozostawiamy nieprzebudowane. Powód ? Olbrzymie koszty - twierdzi Hubert Woźniak z zespołu medialnego w płockim Ratuszu.

Zapewnia, że wygląd zbocza zostanie poprawiony. - Zostanie wyczyszczone, odchwaszczone i poddane procesowi hydrofobizacji - stosowanemu w celu zapobiegania wnikaniu wody w głąb struktury materiałów.

A co z molem spacerowym? - Remont mola obejmuje wykonanie antykorozji elementów stalowych konstrukcji oraz antykorozji ostrogi betonowej, wymianę poszycia - elementów drewnianych obiektu gastronomicznego oraz wymianę poszycia pokładu mola z elementów drewnianych na deski kompozytowe - punktuje Woźniak. Zniszczone poszycie drewniane małej architektury (ławek, koszy na śmieci) również ma zostać wymienione na nowe. - Planowany termin zakończenia robót to 21 stycznia 2019 roku przy założeniu, że warunki atmosferyczne pozwolą na ciągłą realizację robót budowlanych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE