Reklama

Czytelnik: Miasto chyba o nas zapomniało

Opublikowano:
Autor:

Czytelnik: Miasto chyba o nas zapomniało  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Otrzymaliśmy list od czytelnika, który nie szczędzi gorzkich słów osobom odpowiedzialnym za czystość w okolicach Gałczyńskiego i Miodowej. - Dlaczego słodkie osiedle jest zapomniane i pomijane? - pyta. - Czy dlatego, że jest biedniejsze?

Otrzymaliśmy list od czytelnika, który nie szczędzi gorzkich słów osobom odpowiedzialnym za czystość w okolicach Gałczyńskiego i Miodowej. - Dlaczego słodkie osiedle jest zapomniane i pomijane? - pyta. - Czy dlatego, że jest biedniejsze?

Nasz czytelnik, póki pogoda na to pozwala, codziennie spaceruje osiedlem Dobrzyńska od Bartniczej przez Miodową, Jaśminową do Gałczyńskiego. Uważa, że czystość na tych ulicach pozostawia wiele do życzenia. Na dowód swoich słów przysłał także dwa zdjęcia. Widać na nich fruwające reklamówki na zakupy i zapchany kosz na śmieci.

- Muszę stwierdzić, że chyba miasto zapomniało o naszym osiedlu – napisał do naszej redakcji. Dalej opisuje widoki, które były powodem jego krótkiego listu, kończąc na kilku pytaniach. - Kosze na śmieci bardzo często są przepełnione i powoli zaczynają żyć swoim życiem. Śmieci wylewają się z nieopróżnionego pojemnika i śmieci fruwają po okolicy. Odnoszę wrażenie, że w innych częściach miasta jest czyściej, czyżby tam częściej sprzątano? Dlaczego słodkie osiedle jest zapomniane i pomijane? Czy dlatego, że jest biedniejsze?

Fot. Czytelnik

Tym samym nasz czytelnik dołączył do wielu innych głosów, które proszą urzędników o większą dbałość o ich osiedle. Było o tym głośno przy okazji sprawy remontu przedszkola przy ul. Gałczyńskiego. 

Pytania skierowaliśmy do Ratusza.

- Zgodnie z zawartą umową na utrzymanie czystości i porządku opróżnianie koszy odbywa się systematycznie w godzinach porannych zgodnie z harmonogramem ich opróżniania – zapewnia Alina Boczkowska z zespołu medialnego Ratusza. - Powstały problem mógł zaistnieć poprzez wyrzucanie w ciągu dnia odpadów komunalnych przez mieszkańców pobliskich osiedli. Przyczyną fruwających odpadów może być wydziobywanie przez ptaki śmieci z ulicznych koszy. W ciągu dnia teren jest kontrolowany przez upoważnionego pracownika, a wszelkie nieprawidłowości na bieżąco zgłaszane wykonawcy i usuwane.

Ponadto w drugiej połowie września czyszczono pasy przykrawężnikowe jezdni przy ul. Gałczyńskiego, w drugiej połowie października zadbano także o zamiecenie zatok parkingowych przy ul. Jaśminowej. - Ostatnio zleciliśmy czyszczenie pasa przykrawężnikowego przy ul. Miodowej oraz zamiecenie zatok parkingowych i chodnika przy ul. Jaśminowej z terminem realizacji do 15 grudnia – dodaje Alina Boczkowska. Zastrzega jednocześnie, że wszystko zależy od pogody. Podobna sytuacja dotyczy ul. Bartniczej. Jeśli tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą, miasto zamierza zlecić czyszczenie pasa przykrawężnikowego przy tej ulicy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE