Reklama

Czytelnik: By załatwić coś w urzędzie, musiałem wziąć dwa dni wolnego

Opublikowano:
Autor:

Czytelnik: By załatwić coś w urzędzie, musiałem wziąć dwa dni wolnego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nasz czytelnik chciał załatwić sprawę w oddziale komunikacji. Myślał, że wszystko przebiegnie sprawnie, tymczasem musiał wziąć dwukrotnie wolne w pracy. - W Poznaniu, Szczecinie czy Warszawie takie sprawy załatwia się od ręki - skarży się czytelnik.

Nasz czytelnik chciał załatwić sprawę w oddziale komunikacji. Myślał, że wszystko przebiegnie sprawnie, tymczasem musiał wziąć dwukrotnie wolne w pracy. - W Poznaniu, Szczecinie czy Warszawie takie sprawy załatwia się od ręki - skarży się czytelnik. 

Skontaktował się z nami płocczanin, który próbował załatwić jedną sprawę w ratuszu. Chciał zarejestrować samochód. Ponieważ pracuje poza Płockiem, na przyjazd do urzędu wziął dzień wolny w pracy. Na miejscu był bardzo zaskoczony. Nie doczekał się na wydanie tablic i miękkiego dowodu rejestracyjnego, chociaż przyjechał w tej sprawie do urzędu już z samego rana i następnego dnia znów musiał wziąć wolne. Według niego w innych miastach takie sprawy są załatwiane niemal od ręki. Dawał przy okazji przykłady urzędów ze stolicy, Poznania i Szczecina, nawet z płockiego starostwa. - Tam praktyka jest zupełnie inna – wyjaśniał. - Jeśli złoży się dokumenty rano, to za godzinę, a najpóźniej po południu jeszcze tego samego dnia można je odebrać. Istnieje również możliwość, aby w sprawie odbioru umówić się na godzinę.

Płocczanin chciałby, aby podobne standardy obowiązywały również w Płocku, a on nie musiał znów zwracać się w pracy o kolejny dzień wolny. Nie wiedział, o której godzinie będzie mógł odebrać dokumenty.

W Ratuszu w wydziale ewidencji i spraw obywatelskich, w którego skład wchodzi oddział komunikacji, przypominają, że im więcej wniosków, tym automatycznie wydłuża się czas załatwienia sprawy.

- Obecnie liczba tych wniosków jest bardzo duża, co jest spowodowane zmianą w przepisów dotyczących pojazdów sprowadzonych z zagranicy – odpowiada nam dyrektorka wspomnianego wydziału, Katarzyna Mrozowska. - Przepisy te zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2017 roku. Ponadto pragnę zaznaczyć, że obsługujemy wszystkie osoby, które przyjdą zarejestrować pojazd w danym dniu. Numerki wydawane są do godziny 17.00. Nie mamy ograniczenia liczby wydawanych numerków w danym dniu, tak jak jest to w innych miastach. Nie wprowadzamy żadnych ograniczeń dotyczących liczby złożonych wniosków i załatwianych spraw. Dotyczy to również wniosków składanych przez firmy i fundusze leasingowe.

Czy jest zatem szansa na szybsze załatwienie sprawy? Jest od niedawna. Pisaliśmy o nowym Punkcie Obsługi Mieszkańca na „dołku” przy ul. Miodowej czynnym od godziny 9.00 do 16.30. - Nie ma tam kolejek i pojazdy rejestrowane są  od ręki – twierdzi Katarzyna Mrozowska. - Mieszkańcy mają wybór i wiele osób z tego rozwiązania korzysta.

[ZT]13812[/ZT]

W zespole medialnym w Ratuszu mają jeszcze jedną radę: Urząd Miasta jest czynny w każda drugą sobotę miesiąca i wtedy wiele spraw można załatwić, także te dotyczące rejestracji samochodów.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE