Reklama

Czytelniczka: Tylko patrzeć aż dojdzie do nieszczęścia

Opublikowano:
Autor:

Czytelniczka: Tylko patrzeć aż dojdzie do nieszczęścia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nasza czytelniczka niepokoi się z powodu starego, wyschniętego drzewa przy często uczęszczanej ścieżce. - Rozgałęzienia na wierzchołku przechodzą przez linie wysokiego napięcia – twierdzi w liście i przysyła fotografie, wszystko nawet oznaczyła strzałkami. Ostrzega, że przy następnej wichurze może być już za późno i dojdzie do nieszczęścia, jeśli nikt się tym w porę nie zajmie.

Nasza czytelniczka niepokoi się z powodu starego, wyschniętego drzewa przy często uczęszczanej ścieżce. - Rozgałęzienia na wierzchołku przechodzą przez linie wysokiego napięcia – twierdzi w liście i przysyła fotografie, wszystko nawet oznaczyła strzałkami. Ostrzega, że przy następnej wichurze może być już za późno i dojdzie do nieszczęścia, jeśli nikt się tym w porę nie zajmie.

Drzewo znajduje się tuz obok słupa wysokiego napięcia na osiedlu Chopina.

- Wszędzie wycinają gdzie się da, a tu problemu nie widzą .....dzisiaj były przycinanie gałęzie innych drzew obok, a tym martwym od trzech lat drzewem nawet się nie zainteresują - dziwi się płocczanka. - Tylko patrzeć jak dojdzie do nieszczęścia, ponieważ drzewo ma już naruszone konary (korzenie) przez silne wiatry i wichury, a rozgałęzienia na wierzchołku przechodzą przez linie wysokiego napięcia!!! Gałęzie u góry przeplatane są pomiędzy drutami wysokiego napięcia, a korzenie i konary drzewa są spróchniałe.

Wspomniane drzewo często jest mijane przez mieszkańców, ponieważ tuż obok jest chodnik, którym idzie się do osiedlowego sklepu, szkoły, przedszkola i do przystanków autobusowych. Zapytaliśmy w Ratuszu, dlaczego drzewo dotychczas pominięto przy wycince. A tam zapewniają, że temat jest im znany.

- Ogrodnik miasta w czerwcu złożył wniosek na usunięcie drzewa do Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego – odpowiada Konrad Kozłowski z zespołu współpracy z mediami w Urzędzie Miasta Płocka. - Po otrzymaniu pozytywnej decyzji drzewo zostanie usunięte - zapewniają.

Jednocześnie przypominamy, że można zgłaszać interwencje dotyczące zagrożeń, awarii bądź incydentów do Biura Informowania Mieszkańców pod numerem telefonu 24 3645555 lub za pomocą bezpłatnej aplikacji localspot na smartfona.

Fot. Czytelniczka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE