Reklama

Czyszczą aparaturę. Mogą być przekroczenia benzenu

Opublikowano:
Autor:

Czyszczą aparaturę. Mogą być przekroczenia benzenu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek rozpocznie się konserwacja na stacji pomiarowej przy Reja. Do wtorku może ona przekazywać zawyżone lub zaniżone informacje na temat pomiarów szkodliwych substancji w płockim powietrzu.

W poniedziałek rozpocznie się konserwacja na stacji pomiarowej przy Reja. Do wtorku może ona przekazywać zawyżone lub zaniżone informacje na temat pomiarów szkodliwych substancji w płockim powietrzu. 

Komunikat na temat możliwych nieprawidłowości w przekazywaniu pomiarów stanu jakości powietrza przez należącą do WIOŚ stację przy Reja przekazało dziś Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Mowa w nim o najbliższych dwóch tygodniach, w trakcie których mogą wystąpić błędne pomiary.

Jednak udało nam się uściślić w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Warszawie, że owe dwa tygodnie dotyczą wszystkich stacji na całym Mazowszu, a nie samego Płocka. Tomasz Klech z warszawskiego WIOŚ przekazał nam, że konserwacja  (przeczyszczenie, kalibracja itd.) na stacji w Płocku rozpocznie się w najbliższy poniedziałek około południa. Potrwa prawdopodobnie do następnego dnia.

[ZT]13398[/ZT]

Płocki WIOŚ - jak usłyszeliśmy od kierownika płockiej delegatury - nie  wie o terminie planowanej konserwacji, gdyż „nie obsługuje stacji pomiarowych”.

Od poniedziałku do wtorku może (choć nie musi) dochodzić do błędnych pomiarów szkodliwych substancji.  Lepiej w tym czasie - radzi WIOŚ - opierać się na należącej do Orlenu stacji przy Królowej Jadwigi.

Prace wykonywane w poniedziałek nie mają wiele wspólnego z tymi, które WIOŚ wykonywał na tej stacji 27 września. Wtedy doszło do „zmiany oprogramowania”. Czym była spowodowana konieczność przeprogramowania systemu? Jak usłyszeliśmy w WIOŚ w Warszawie, chodziło o uniwersalne skonfigurowanie analizatorów od różnych producentów na całym Mazowszu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE