Reklama

Czym charakteryzuje się kominek tradycyjny?

Opublikowano:
Autor:

Czym charakteryzuje się kominek tradycyjny?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wybór odpowiedniego kominka domowego wcale nie jest prosty. Do dyspozycji mamy mnóstwo rozwiązań, które sprawdzają się w różnych okolicznościach. Jednym z nich jest kominek tradycyjny, inaczej otwarty. Jest on specyficzny względem innych, gdyż posiada otwartą budowę. Czym charakteryzuje się kominek tradycyjny i czy warto go montować?

Wybór odpowiedniego kominka domowego wcale nie jest prosty. Do dyspozycji mamy mnóstwo rozwiązań, które sprawdzają się w różnych okolicznościach. Jednym z nich jest kominek tradycyjny, inaczej otwarty. Jest on specyficzny względem innych, gdyż posiada otwartą budowę. Czym charakteryzuje się kominek tradycyjny i czy warto go montować?

Jak zbudowany jest kominek tradycyjny?

Budowa kominka otwartego wbrew pozorom jest nieco skomplikowana. Jego najważniejszym elementem jest komora spalania, w której spalany jest opał. Bardzo ważna jest tutaj jego wielkość, gdyż od tego zależy ilość ciepła produkowana do wnętrza pomieszczenia. Charakterystyczna jest również górna część tylnej ścianki komory spalania. Jest ona widocznie pochylona do przodu, dzięki czemu ścianki odbijają ciepło na zewnątrz pomieszczenia. Poza tym kominek otwarty składa się również z gardziela, który jest otworem dymnym. Dodatkowymi elementami są ruszt i obudowa, która może zostać wykonana z praktycznie dowolnego materiału. Poza tym, kominek otwarty wymaga odpowiedniej ilości wolnej przestrzeni właśnie ze względu na swoją budowę.

Styl

Kominek otwarty jest przede wszystkim stylowy. Co za tym idzie, nie pasuje do każdego wnętrza. W nowoczesnych aranżacjach nie znajdzie swojego miejsca. Dlatego powinniśmy go wybrać do wnętrz bardziej klasycznych, tradycyjnych. Niezwykle stylowo wyglądają również te kominki Katowice. Będzie on wówczas centralnym elementem pomieszczenia, w którym będzie się znajdował. Będziesz w stanie cieszyć się jego ciepłem i widokiem, co pozwoli na niebywały relaks i odstresowanie.

Wady i zalety kominka tradycyjnego

Jak wszystko, kominek tradycyjny posiada swoje wady i zalety. Do jego zalet należy głównie estetyka. Jest on świetnym punktem centralnym dla aranżacji tradycyjnych. Nadaje urokliwego klimatu i pozwala na niesamowity relaks. Jeżeli cenisz sobie komfort i nastrój – kominek otwarty na pewno będzie wyborem dla Ciebie.

Poza tym takie rozwiązanie niesie za sobą mnóstwo wad. O ile możesz cieszyć się ciepłem w pobliżu kominka, o tyle nie będzie to efektywne ogrzewanie dla całego domu bądź kilku pomieszczeń. Spora część ciepła ulatnia się poprzez komin, dlatego jest to również droższe rozwiązanie w utrzymaniu. Taki kominek wymaga również stałego nadzoru podczas palenia, ze względu na swoją otwartą budowę. Wymagane jest również systematyczne czyszczenie, gdyż zbyt duża ilość sadzy z pewnością będzie wydzielać nieprzyjemne zapachy do środka pomieszczenia.

Podsumowując, kominek otwarty jest świetnym rozwiązaniem dla zdecydowanych osób. Jeżeli posiadasz tradycyjny styl aranżacji i dodatkowe źródło ciepła nie jest Twoim priorytetem – wówczas kominek tradycyjny na pewno będzie świetnym wyborem dla Ciebie. W przeciwnym razie powinieneś rozważyć inne opcje kominków domowych. Do dyspozycji masz mnóstwo przeróżnych rozwiązań, dlatego na pewno coś znajdziesz. Aktualne usługi kominkowe są bardzo kompleksowe, dlatego wybierz odpowiednich fachowców i ciesz się przytulnym ciepłem kominka domowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE