Reklama

Czy warto mieć w domu agregat prądotwórczy?

Opublikowano:
Autor:

Czy warto mieć w domu agregat prądotwórczy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Chociaż jeszcze ciągle w Polsce występują domy, które nie są podłączone na stałe do sieci energetycznej, to nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić, że moglibyśmy w takich miejscach mieszkać przez całe swoje życie. Nasze funkcjonowanie, w szczególności to domowe, jest przecież w bardzo dużym stopniu uzależnione od prądu, z czego zazwyczaj nie zdajemy sobie do końca sprawy. Aż do chwili, gdy spotka nas przerwa w jego dostarczaniu.

Chociaż jeszcze ciągle w Polsce występują domy, które nie są podłączone na stałe do sieci energetycznej, to nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić, że moglibyśmy w takich miejscach mieszkać przez całe swoje życie. Nasze funkcjonowanie, w szczególności to domowe, jest przecież w bardzo dużym stopniu uzależnione od prądu, z czego zazwyczaj nie zdajemy sobie do końca sprawy. Aż do chwili, gdy spotka nas przerwa w jego dostarczaniu.

Ile trwają takie przerwy?

Gdy w naszej okolicy wspomniane wcześniej przerwy w dostępie do prądu elektrycznego występują rzadko. To znaczy nie częściej niż raz na miesiąc, a w dodatku trwają nie dłużej niż kilka godzin, to nie mamy powodów do zmartwień.

Lodówka to przetrzyma

Lodówka oraz zamrażarka nie doznają w wyniku takiej przerwy żadnej większej szkody. Można nawet powiedzieć, że zniosą to bez szwanku. Pamiętajmy tylko o tym, aby nie otwierać ich zbyt często. Może nam również wyjść na zdrowie brak telewizora (choćby chwilowy), w szczególności, gdy nasze laptopy, i-pady oraz telefony komórkowe przez jakiś czas wytrzymają na baterii.

A co zrobić, gdy przerwy w dostawie prądu są częste długotrwałe?

Czasami nie ma energii elektrycznej nawet przez parę dni. Wtedy bardzo wyposażyć nasz dom jednorodzinny w agregaty prądotwórcze Kruzer do domu. Inaczej taki agregat jest nazywany generatorem prądu. Dzięki temu żadna awaria nie odetnie nas całkowicie od cywilizacji.

Najpierw oszacuj koszty

Prąd dostarczany przez agregaty prądotwórcze Kruzer do domu będzie nas kosztował drożej niż prąd z sieci. W związku z tym trzeba się bardzo dobrze zastanowić, które z domowych sprzętów chcemy podłączyć do awaryjnego zasilania. Na pewno musisz podłączyć do agregatu prądotwórczego instalację grzewczą. Wynika to stąd, że większość nowoczesnych kotłów, nie tylko tych na gaz lub olej, lecz również na paliwa stałe, nie funkcjonuje w ogóle bez energii elektrycznej. Tym bardziej nie działają pompy ciepła. Dodatkowo bez pomp ciepło z nich nie ogrzeje naszego domu jednorodzinnego oraz wody do mycia.

Wentylacja mechaniczna też jest potrzebna

Gdy posiadamy w domu wentylację mechaniczną, to konieczne jest również jej podłączenie do awaryjnego prądu, czyli do agregatu prądotwórczego. Dobrze jest również podłączyć do agregatu oświetlenie domowe. Musimy jednak pamiętać o tym, aby korzystać z niego w oszczędny sposób. Pamiętajmy również o podłączeniu lodówki, zamrażarki i instalacji alarmowej, która ochroni nas przed niechcianymi gośćmi. W każdym domu oczywiście lista najpotrzebniejszych urządzeń będzie prezentowała się trochę inaczej.

Jaki agregat wybrać?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Natomiast na pewno dobrym rozwiązaniem będą agregaty prądotwórcze Kruzer do domu. Wyróżnia je to, że są oszczędne i niezwykle ciche. W dodatku wytwarzają mniejsze ilości spalin, niż inne agregaty tego typu. Są dość lekkie i mobilne. Posiadają silniki 1-cylindrowe chłodzone powietrzem oraz optyczny wskaźnik poziomu paliwa w zbiorniku. Ich zaletą jest również to, że są wyposażone w wbudowany czujnik przeciążeniowy oraz wbudowany czujnik ciśnienia oleju. Koszty ich eksploatacji są naprawdę bardzo niewielkie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE