Reklama

Czy masaż w fotelu masującym pomaga na bóle kręgosłupa?

Opublikowano:
Autor:

Czy masaż w fotelu masującym pomaga na bóle kręgosłupa? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeśli odczuwasz bóle kręgosłupa, to znak, że najwyższa pora zmienić swoje nawyki względem aktywności ruchowej, nieprawidłowej postawy ciała, nadmiernego obciążenia kręgosłupa i powalczyć ze stresem. Nim jednak wcielane w życie nowe nawyki prozdrowotne dadzą efekty w postaci wyeliminowania bólów kręgosłupa warto rozważyć zakup fotela masującego, który może okazać się idealnym rozwiązaniem w walce z bólami przeciążeniowymi czy spiętymi i zastałymi mięśniami.

Jeśli odczuwasz bóle kręgosłupa, to znak, że najwyższa pora zmienić swoje nawyki względem aktywności ruchowej, nieprawidłowej postawy ciała, nadmiernego obciążenia kręgosłupa i powalczyć ze stresem. Nim jednak wcielane w życie nowe nawyki prozdrowotne dadzą efekty w postaci wyeliminowania bólów kręgosłupa warto rozważyć zakup fotela masującego, który może okazać się idealnym rozwiązaniem w walce z bólami przeciążeniowymi czy spiętymi i zastałymi mięśniami.

Czy masaż w fotelu masującym pomaga na bóle kręgosłupa?

Wszystko zależy od tego, jakie podłoże ma dolegliwość bólowa. Fotel masujący złagodzi ból przeciążonych i spiętych mięśni, ale nie wyeliminuje schorzeń. W przypadku urazów, zwyrodnień czy mechanicznych uszkodzeń kręgosłupa, które pociągnęły za sobą zmiany anatomiczne, masaż w fotelu masującym jest nie wskazany. Jeżeli zmagasz się z jakąś chorobą, urazem i nie jesteś pewien czy możesz korzystać z masażu w fotelu, skonsultuj się ze swoim lekarzem. Brzmi jak slogan reklamowy, ale rozwieje Twoje wątpliwości.

Bóle przeciążeniowe, spięte i zastałe mięśnie kręgosłupa - możesz sobie pomóc!

Fotele z funkcją masażu mają wiele zalet, a jedną z nich jest pomoc w walce z bólami kręgosłupa. Trudno się dziwić, że przy takim trybie życia jaki prowadzi większość z nas (statyczna praca, niewielka ilość ruchu, stres, nadmierne obciążanie kręgosłupa), w ogóle nie zastanawiamy się nad profilaktyką i dopiero w momencie dolegliwości ze strony kręgosłupa, szukamy pomocy. 

W jaki sposób fotel masujący może pomóc w wyeliminowaniu bólów kręgosłupa? Otóż jego działanie oparte jest na pracy ramion masujących, które imitują pracę rąk masażysty wykorzystując techniki masażu naturalnego takie jak wałkowanie, ugniatanie, uciskanie, ostukiwanie, shiatsu, rozciąganie. Możesz skorzystać z automatycznych programów masujących lub wybrać taki, który najbardziej Ci odpowiada. W przypadku bólów kręgosłupa ważne jest: ugniatanie - okrężne ruchy w stronę kręgosłupa rozluźniają i rozciągają mięśnie, co zmniejsza ich napięcie i bolesność, uciskanie – faliste ruchy od i do kręgosłupa likwidują napięcie i ból mięśni, shiatsu – uciska konkretne punkty na ciele (taka akupunktura bez igieł) i rozciąganie, które poprawia elastyczność ciała. Aby masaż był jeszcze bardziej skuteczny wybierzmy fotel z funkcja masażu, który posiada system skanowania kręgosłupa, działa w 3 płaszczyznach i posiada funkcję Zero Gravity. Im więcej funkcji posiada fotel do masażu, tym zwiększa się jego skuteczność. System 3D sprawia, że kule masujące poruszają się w 3 płaszczyznach dopasowując się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, skanowanie kręgosłupa pozwala na zindywidualizowanie masażu, a system Zero Gravity (naturalna pozycja ciała), uwalnia mięśnie od napięcia. Jeśli fotel masujący posiada funkcję podgrzewania – wzmacnia efekt rozluźnienia, zmniejszenia napięcia i sztywności mięśni kręgosłupa. Kupując fotel do masażu, już po kilku seansach zapomnisz o bólu kręgosłupa, a masując się profilaktycznie - unikniesz go.

Swoją przygodę z fotelem masującym zacznij od odwiedzin Rest Lords. Tu Twoje pytania nigdy nie zostaną bez odpowiedzi, a wybór fotela zawsze będzie trafny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE