Reklama

Czy feromony ułatwiają wywieranie wpływu na ludzi? Badania na temat feromonów

Opublikowano:
Autor:

Czy feromony ułatwiają wywieranie wpływu na ludzi? Badania na temat feromonów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zastanawiasz się, jak to się dzieje, że niektóre osoby cieszą się dużym zainteresowaniem innych osób i "brylują w towarzystwie" będąc w centrum uwagi, podczas gdy inne, niekoniecznie mniej atrakcyjne pod względem wyglądu, na imprezach zwykle podpierają ściany i pozostają niezauważone? Badania wskazują, że rozwiązanie tej zagadki tkwi w zapachu, który może mieć o wiele większy wpływ na ludzi niż postrzeganie wzrokowe. Wiąże się to z wydzielanymi przez nas feromonami. Wyjaśniamy, czym są feromony i w jaki sposób działają.

Zastanawiasz się, jak to się dzieje, że niektóre osoby cieszą się dużym zainteresowaniem innych osób i "brylują w towarzystwie" będąc w centrum uwagi, podczas gdy inne, niekoniecznie mniej atrakcyjne pod względem wyglądu, na imprezach zwykle podpierają ściany i pozostają niezauważone? Badania wskazują, że rozwiązanie tej zagadki tkwi w zapachu, który może mieć o wiele większy wpływ na ludzi niż postrzeganie wzrokowe. Wiąże się to z wydzielanymi przez nas feromonami. Wyjaśniamy, czym są feromony i w jaki sposób działają.

Czym są feromony?

Fermony to substancje semiochemiczne - lotne związki - które służą osobnikom różnych gatunków do komunikowania się między sobą. Choć istnienie feromonów odkrył w XVIII wieku holenderski lekarz Frederick Ruysch, przez długi czas nie było jednak dowodów na to, że ludzie wydzielają je tak samo, jak ma to miejsce w przypadku zwierząt. Powszechna była teoria, że w toku ewolucji ludzie stracili tę cechę, bo przestała ona być im potrzebna. Dopiero w 1985 roku prowadząc badania specjaliści z Cardiff University jednoznacznie potwierdzili, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni wydzielają w niewielkich ilościach feromony. W kolejnych badaniach naukowcy z University of Chicago dowiedli, że feromony wpływają na nasz nastrój, temperaturę ciała oraz na postrzeganie atrakcyjności czy popęd seksualny.

Na czym polega działanie feromonów?

Feromony to lotne substancje, które znajdują się na naszej skórze, w pocie, czy innych wydzielinach ciała. W sytuacji, gdy przebywamy w towarzystwie innych osób, wywołują one u nich określone reakcje. Przenoszone wraz z zapachem, docierają do obszarów mózgu odpowiedzialnych za pobudzenie seksualne i nastrój i stymulują je. Oczywiście, każdy z wydziela inną konfigurację feromonów, o różnej sile. Niektórzy z nas silniej wydzielają feromony, u innych ich produkcja w organizmie jest nieco mniej intensywna. To powoduje, że jedni z nas od razu przyciągają spojrzenia, a inni potrzebują o wiele więcej wysiłków, by zwrócić na siebie uwagę. Co więcej, współczesny tryb życia związany z częstymi kąpielami i intensywnym stosowaniem kosmetyków powoduje, że w znacznym stopniu niszczymy wydzielane feromony.

Po wyodrębnieniu z ludzkiego organizmu feromonów, naukowcy dokładnie zbadali je i udało im się wyprodukować syntetyczne. Feromony otrzymane laboratoryjnie są identyczne z naturalnymi i wykazują dokładnie takie samo działanie. Możemy je zakupić najczęściej w postaci perfum z feromonami. Na pierwszy rzut oka wyglądają zupełnie jak zwykłe perfumy - i stosuje się je dokładnie tak samo, aplikując na szyję i nadgarstki. Wykazują jednak wyjątkowe działanie - oddziałują na mózgi osób w naszym otoczeniu i sprawiają, że jesteśmy postrzegani jako bardziej atrakcyjni (efekt ten osiągany jest bez względu na płeć).

Dlaczego warto stosować perfumy z feromonami?

Stosowanie perfum z feromonami to doskonały sposób na to, by poczuć się bardziej pewnym siebie i przełamać nieśmiałość. Sprawiają one, że kobiety wydają się bardziej kobiece, piękne, a mężczyźni męscy.  Głównym zadaniem feromonów w przyrodzie było komunikowanie gotowości seksualnej, dlatego też ich syntetyczne odpowiedniki warto wykorzystać, by rozbudzić pożądanie u osoby, która wpadła nam w oko. Różni ludzie oczywiście w różnym stopniu są podatni na działanie feromonów, jednak efekt jest zawsze pozytywny. Dobrym pomysłem będzie delikatne spryskanie się perfumami z feromonami przed randką czy imprezą. Perfumy z feromonami warto wykorzystywać jednak również w innych sytuacjach - towarzyskich, a nawet biznesowych. Sprawiają one, że stajemy się bardziej pewni siebie i komunikatywni, a ludzie wokół czują do nas zaufanie.

Jakie feromony warto wybrać?

Szukając odpowiednich feromonów warto zdecydować się na najwyższej jakości produkty, które zapewnią mocne i wyraźne działanie, utrzymujące się przez wiele godzin. Nie warto decydować się na tanie zamienniki, które będą zawierać niskie stężenie. 

Mocnym i bardzo intensywnym działaniem wyróżnia się produkt Pheroamore, który dzięki końcówce roll-on można aplikować bezpośrenio na skórę. Pheroamore jest wysokoskoncentrowany, dlatego jedna aplikacja to zaledwie 1-2 krople. Wydajny i podręczny flakon można mieć zawsze przy sobie - na każdą okazję. Ciesz się pełnią życia, większą pewnością siebie i powodzeniem w życiu towarzyskim i intymnym dzięki Pheroamore!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE