Reklama

Czy będą podwyżki płac? Pytano prezydenta Płocka

Opublikowano:
Autor:

Czy będą podwyżki płac? Pytano prezydenta Płocka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy pracownicy administracji i obsługi zatrudnieni w placówkach oświatowo-wychowawczych otrzymają podwyżki? Podczas sesji właśnie ta sprawa nurtowała radnego Marka Krysztofiaka, o co zapytał włodarza miasta.

Czy pracownicy administracji i obsługi zatrudnieni w placówkach oświatowo-wychowawczych otrzymają podwyżki? Podczas sesji właśnie ta sprawa nurtowała radnego Marka Krysztofiaka, o co zapytał włodarza miasta.

- Od dawna dopytuję o podwyżki płac dla pracowników administracji i obsługi, w tym dla pracowników żłobków. Ostatnią odpowiedź w tym temacie mam z 8 kwietnia. Może zacytuję: W budżecie miasta na 2019 r. nie utworzono reformy celowej na sfinansowanie skutków podwyżek płac dla pracowników budżetowych jednostek organizacyjnych, w tym dla pracowników żłobków miejskich oraz pracowników administracji i obsługi zatrudnionych w placówkach oświatowo-wychowawczych. Jednocześnie nadmieniam, że w ciągu roku na bieżąco prowadzone są analizy w zakresie dochodów i wydatków ponoszonych na wynagrodzenia na podległe i nadzorowane jednostki organizacyjne. Jeśli okaże się, że pojawią się środki umożliwiające realizację podwyżek dla pracowników miejskich jednostek organizacyjnych, będą podejmował właściwe decyzje w tym zakresie. W kontekście tej pisemnej wypowiedzi chciałby wiedzieć jakie są możliwości podwyżki. Zbliżają się wakacje. Wiem, że w międzyczasie u pana prezydenta w gabinecie, otwartym, jak dziś usłyszeliśmy, dla wszystkich, odbyły się rozmowy z pracownikami żłobków. Pan prezydent miał deklarować, że ewentualnie takie pieniądze się znajdą. Przypominam, że ponad 1,5 roku temu na nadzwyczajnej sesji udało się taką podwyżkę wywalczyć.

Prezydent Płocka odpowiadał radnemu:

- Po przeanalizowaniu wydatków i wpływów do budżetu, po analizie wykonania budżetu za pierwszą połowę roku, będzie decyzja czy i ewentualnie w jakiej wysokości te podwyżki będą przyznane. Z deklaracji się nie wycofuję. Razem ze skarbnikiem szukamy środków, co nie tyczy tylko pracowników żłobków czy administracji i obsługi ze szkół średnich, ale szerzej, wszystkich jednostek i samego urzędu również.

Krysztofiak dodał: - W takim razie rozumiem, że po czerwcu możemy liczyć na decyzję. A przypomnę, że niedawno był strajk w oświacie. Pan prezydent popierał podwyżkę dla nauczycieli w wysokości 1 tys. zł, więc gdybyście taką podwyżkę zaproponowali nawet od września, to myślę, że wszyscy byśmy przyklasnęli. Nawet nie musi być wyrównania od stycznia, niech będzie od września. O to panie skarbniku apeluję.

W takim razie o głos poprosił Wojciech Ostrowski:

- Uwielbiam optymizm u naszych radnych - skwitowawał miejski skarbnik.

Odkrzyknięto mu "i wzajemnie".

- Aczkolwiek przy infrastrukturze drogowej nie byliśmy takimi optymistami - podsumował ten fragment dyskusji przewodniczący Rady Miasta Płocka, Artur Jaroszewski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE