Reklama

Reklama

Czwarta fala im niestraszna. Wybory się odbędą

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Czwarta fala im niestraszna. Wybory się odbędą - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas sierpniowego posiedzenia Miejskiej Komisji Wyborczej nie było nawet rozmowy na ten temat. Żaden z radnych, należących do tej komisji, nie zająknął się o czwartej fali epidemii, która – według ekspertów - zbliża się wielkimi krokami. Równo za dwa miesiące odbędą się wybory do rad mieszkańców osiedla.

Reklama

Przypomnijmy, że w kwietniu odbyło się posiedzenie komisji ds. organizacji pracy rady, podczas którego przewodniczący rady miasta Artur Jaroszewski zaproponował, by wybory do RMO odbyły się 24 października. Radni mieli wówczas wątpliwości związane z epidemią Covid-19. Ale przewodniczący przekonywał, że ostateczna decyzja w tej sprawie zostanie podjęta bliżej jesieni, gdy będzie wiadomo jak wygląda sytuacja w kraju.

W efekcie prac tamtej komisji, podczas majowych obrad rada miasta – przyjmując odpowiednią uchwałę – zarządziła wybory do RMO na 24 października.

Temat miał wrócić w sierpniu. I wrócił. Odbyło się bowiem posiedzenie Miejskiej Komisji Wyborczej, podczas którego radni zaakceptowali m.in. wzór zgłoszeń kandydatów na członków RMO, wzór druku potwierdzenia zgłoszenia do rejestracji kandydatów na członka RMO czy zaświadczenia dla męża zaufania, a także podjęli uchwałę w sprawie podziału miasta na okręgi wyborcze i obwody głosowania.

Nikt nie podał w wątpliwość czy wybory jesienią, kiedy zdaniem ekspertów wybuchnie czwarta fala epidemii, to dobry pomysł. A przecież wybory to nie tylko sam akt oddania głosu, który swoją drogą też wymaga kontaktu członków obwodowych komisji z mieszkańcami, ale cały proces - chociażby zebrania podpisów poparcia. Na ten temat rozmowy zabrakło. Żaden z radnych nie wyraził też takich wątpliwości podczas posiedzeń pozostałych komisji. A w każdym planie jest punkt „sprawy różne”. Być może temat stanie na czwartkowej sesji, choć w porządku obrad jej nie ma.

Informacje na temat zgłaszania kandydatów – warunki, terminy itp. - znajdują się na stronie urzędu miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy