Reklama

Cztery kąty malucha - od kołyski po biurko

Opublikowano:
Autor:

Cztery kąty malucha - od kołyski po biurko - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Coraz więcej rodziców przykłada ogromną wagę do wystroju i umeblowania pokoju dziecka. Słusznie, ponieważ aranżacja pokoju dziecięcego ma ogromny wpływ na jego rozwój, samopoczucie i chęć do zabawy. Powinien być on azylem, w którym doznaje się spokoju, a jednocześnie na tyle inspirujący, żeby dziecko chciało się uczyć przez zabawę.

Coraz więcej rodziców przykłada ogromną wagę do wystroju i umeblowania pokoju dziecka. Słusznie, ponieważ aranżacja pokoju dziecięcego ma ogromny wpływ na jego rozwój, samopoczucie i chęć do zabawy. Powinien być on azylem, w którym doznaje się spokoju, a jednocześnie na tyle inspirujący, żeby dziecko chciało się uczyć przez zabawę.

W pierwszych miesiącach życia podstawowym meblem będzie kołyska lub łóżeczko, w którym noworodek spędza pierwszy rok życia. W miarę rozwoju dziecka, zmieniać musi się również jego otoczenie. Potrzebne będę inne meble, jak biurko, szafa na ubrania czy też komoda. W tym krótkim poradniku, postaram się przeprowadzić Was - wspólnie z meble Bellamy -  przez drogę aranżacji czterech kąt dziecka. Zawarte tutaj porady pozwolą stworzyć dziecku idealne warunki.

Aranżacja pokoju dziecka - daj upust fantazji

Umeblowanie pokoju noworodka nie musi ograniczać się do ustawienia kołyski czy też łóżeczka w centralnej części pomieszczenia. Śmiało możesz puścić wodzę fantazji i zaprojektować miejsce, które zachwyci gości a samemu dziecku stworzy komfortowy pokój.

Przy projektowaniu pokoju dziecięcego należy pamiętać o dwóch zasadach - funkcjonalność i bezpieczeństwo. To absolutnie dwa fundamenty, które należy uwzględnić planując miejsce dziecka. Za pojęciem ‘bezpieczeństwa’ rozumiemy przede wszystkim unikanie ostrych krawędzi, zabezpieczenie gniazdek elektryczny czy też usuwanie nie przymocowanych elementów. Mały lokator na pewno będzie ciekawy otaczającego go świata i nic go nie powstrzyma przed dotknięciem każdej rzeczy w pokoju.

Decydując się na zakup dziecięcych mebli Bellamy, warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalność. Nie każdy ma ochotę wymieniać całe umeblowania po dwóch latach. Odpowiednio planując i dobierając meble dziecięce można tego uniknąć - raz zakupione meble posłużą dobrych kilka lat.

Meble dziecięce - estetyka czy potrzeba?

Obserwując wiele gotowych aranżacji pokoju dziecięcego możemy zaobserwować przerost formy nad treścią. W pokoju znajduje się nieskończona liczba mebli, dodatków, obrazków i innych rzeczy, które niekoniecznie przydadzą się dziecku lub rodzicom. Kiedy dziecko osiągnie 5-6 lat, będzie chciało urządzić swoje małe królestwo według własnych upodobań - nie zabierajmy mu tego!

Wybierając meble dziecięce do pokoju należy mieć na względzie przede wszystkim potrzeby dziecka i własne. Oczywiście, dwuletniemu dziecku nie jest potrzebna do szczęścia komoda z kolekcji bellamy meble, ale jego mamie już tak - do przechowywania śpioszków. W przypadku pokoju dziecięcego, rywalizacja między estetyką a potrzebą powinna zdecydowanie rozstrzygnąć się na korzyść potrzeby.

Eleganckie meble dziecięce są ponadczasowe!

Przeglądając strony sklepów internetowych z meblami dziecięcymi dostrzegamy ogromną paletę produktów. Od prostych mebli w szarych odcieniach, aż po kolorowe i masywne meble - wybór jest ogromny a projektanci mają kolejne zaskakujące pomysły. Dzielą się nimi na targach, wystawach i pokazach. Jak przy tym całym szaleństwie nie oszaleć i które rozwiązanie jest najchętniej wybierane przez samych rodziców?

Ciągle najpopularniejsze są eleganckie meble dziecięce. Wykonane z drewna sosnowego lub bukowego, w delikatnych odcieniach białego czy też beżowego koloru świetnie wpasują się w każdy pomysł na aranżację pokoju dziecka. Klasyczną elegancję spotykamy w meblach Bellamy, które cieszą się ogromną popularnością wśród rodziców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE