Może gdzieś się wybierzecie? Sprawdźcie nasze propozycje.
Co się będzie działo w Płocku w czwartek?
W czwartek w godz. 17:00 Sekcja Nauk Społecznych TNP zaprasza na odczyt dr. Bartosza Działoszyńskiego zatytułowany „Dzieła Kanta w zbiorach Biblioteki im. Zielińskich TNP" (pl. Narutowicza 8).
22 kwietnia 2024 r. mija trzechsetna rocznica urodzin Immanuela Kanta (1724–1804). Idee filozofa z Królewca są z tej okazji przypominane i aktualizowane na licznych konferencjach naukowych i wydarzeniach popularnonaukowych na najróżniejsze sposoby. Podczas spotkania w TNP drogą, która poprowadzi uczestników przez labirynt myśli autora „Krytyki czystego rozumu”, będą starodruki Kantowskie w zbiorach specjalnych Biblioteki im. Zielińskich.
W czwartek o godz. 18:00 Płocka Galeria Sztuki (ul. Sienkiewicza 36) zaprasza na wernisaż wystawy „Andrzej A. Sadowski. Malarstwo”, prezentującej fotorealistyczne obrazy na płótnie, wykonane techniką olejną i akrylową, jak również prace na papierze: akryle i gwasze, zmarłego w 2016 r. łódzkiego artysty.
- Sadowski zetknął się z dziełami fotorealistycznymi w latach 70. XX wieku w muzeach niemieckich m.in. w Kolonii i Akwizgranie, a także w amerykańskich czasopismach. Ten styl w sztuce był dla Sadowskiego jedyną malarską formą dokumentowania wybranych sytuacji, wszystkiego, co go intrygowało i zachwycało: architektury miejskiej, wnętrz, uliczek, zaułków, piękna krajobrazu, ludzi, zabytków czy sklepowych witryn - informują organizatorzy.
Co się będzie działo w Płocku w piątek?
W piątek o godz. 19:00 w sali Państwowej Szkoły Muzycznej (Kolegialna 23) zaplanowano koncert "Lata 20 & 30 – polskie i światowe przeboje" z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Przeboje zaśpiewają Paulina Grochowska-Stekla i Kuba Jurzyk z towarzyszeniem zespołu w składzie: Artur Jurek (fortepian), Dariusz Herbasz (saksofon), Jarosław Stokowski (kontrabas), Łukasz Łapiński (perkusja). Orkiestrę poprowadzi maestro Ariel Ludwiczak.
Co się będzie działo w Płocku i okolicy w sobotę?
W sobotę o godz. 6:00 zaplanowano otwarcie Miodolanki. Aquapark będzie czynny codziennie do 22:00. Lustra wody 1200 m kw., Obiekt ma też 4 zjeżdżalnie o różnej specyfice. Najbardziej ekstremalna to tzw. "aqualoop" - zaczyna się od pionowego startu i niemal pionowego ślizgu przez 3 piętra i pozwala rozpędzić się do niemal 50 km/h.
Basen sportowy ma 25 metrów długości, a obok niego basen do nauki pływania gdzie woda sięga 150 cm. Dla dzieci przygotowano brodzik. W hali głównej jest też 12-osobowe jacuzzi. Dla szukających relaksu jest strefa spa z wannami z hydromasażem, grotą solną, grotą lodową oraz strefą saunową.
W sobotę w godz. 12:00 - 16:00 Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim zaprasza na "Sadzenie ziemniaków". W programie: 12:00 wykład "O istocie biologicznej, ekonomicznej, społecznej i kulturowej uprawy ziemniaków w Polsce" – Wojciech Marchlewski, 13:30 sadzenie starych odmian ziemniaków metodami tradycyjnymi, 15:00 degustacja dawnych potraw z ziemniaków.
W czasie wykładu dowiemy się m.in. jaką rolę odegrali nadwiślańscy koloniści w upowszechnieniu uprawy ziemniaków, jaki wpływ na te uprawy miało środowisko geograficzne terenów zalewowych Wisły oraz jak nowe uprawy, tj. ziemniaki czy topinambur zmieniły kuchnię Mazowsza. Zapoznamy się też z wiedzą na temat upraw ziemniaków na początku XIX wieku na przykładzie dóbr rządowych w Czermnie.
- Wśród degustowanych potraw znajdzie się m.in. ziemniaczany ser przygotowany według przepisu z Kalendarza Gospodarskiego z 1776 roku, pudding ziemniaczany i chleb z dodatkiem ziemniaków - wyliczają organizatorzy.
Wykład odbędzie się w kościele i jest otwarty. Na sadzenie i degustację obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona (e-mail: skansen@muzeumplock.eu).
W sobotę w godz. 12:00 - 17:00 na Starym Rynku nastąpi Otwarcie Sezonu Turystycznego w Płocku. Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna zaprasza na pierwszy w tym sezonie spacer turystyczny, który poprowadzą odPLOTowi przewodnicy. Start o godz. 12.00, spotkanie przy ławeczce Druha Wacława Milke. Podczas spaceru przybliżone zostaną sylwetki znanych płocczan, a w niektóre z postaci wcielą się przewodnicy.
- W godz. 14.00 – 17.00 odbędzie się festyn dla najmłodszych. W programie: dmuchane zjeżdżalnia, fotobudka, pokaz baniek mydlanych i animacje dla rodzin z dziećmi. Będziecie mogli odwiedzić stoiska zorganizowane przez płockie instytucje i zapoznać się z ich ofertą - zachęcają w PLOT. Na starówce gości też 30-metrowe koło widokowe,
W sobotę o godz. 18:00 w Domu Darmstadt (Stary Rynek 8) zaplanowano koncert "Bułat Okudżawa – najpiękniejsze pieśni i ballady". Będzie to koncert pełen emocji i wzruszeń, podczas którego można będzie usłyszeć najważniejsze i najpiękniejsze pieśni Bułata Okudżawy, który był głosem pokolenia.
- Na jego pieśniach wychowały się miliony Polaków. Jego twórczość, tłumaczoną na wszystkie języki świata, spopularyzowali w Polsce m.in. Agnieszka Osiecka i Wojciech Młynarski. Pieśni Okudżawy już od lat 60-tych wykonywali najwięksi i najlepsi polscy aktorzy. Okudżawa nigdy nie ukrywał ogromnej sympatii do Polaków - podkreślają organizatorzy.
Co się będzie działo w Płocku w niedzielę?
W niedzielę o godz. 12:00 na Starym Rynku zaplanowano Wiosenny Rajd Seniora. Po odsłuchaniu hejnału z wieży grupy seniorów ruszą z przewodnikami turystycznymi trasami historycznymi. Podczas spaceru przewodnik opowiadać będzie o historii miasta i najważniejszych atrakcjach turystycznych mijanych na trasie.
O godzinie 14.00 wszystkie grupy seniorów spotkają się na Placu Piknikowym w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym, gdzie zorganizowany zostanie piknik integracyjny dla seniorów.
W niedzielę o godz. 15:00 zapraszamy do Orlen Areny na drugi mecz półfinałowy Orlen Superligi. Szczypiorniści Wisły Płock zagrają z Górnikiem Zabrze. W poniedziałek w pierwszym meczu w Zabrzu podopieczni trenera Xaviego Sabate po bardzo zaciętym meczu wygrali jedną bramką.
W niedzielę o godz. 16:00 Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom - Udana Adopcja zaprasza na Wzgórze Tumskie na spotkanie "Z bezdomniaka na adopciaka - spacer z psami z płockiego schroniska". Start przy katedrze, następnie wzgórze, fara, ratusz, Grodzka i powrót do katedry.
- To nie tylko szansa na dom dla naszych podopiecznych, ale również możliwość bliższego poznania psów schroniskowych. Obalamy mity i stereotypy. To nie tylko biedne, skrzywdzone bezdomniaki, ale psy, które są zsocjalizowane, świetnie chodzą na smyczy, dobrze czują się w mieście, lubią podróże samochodem, fajnie reagują na dzieci - podkreślają organizatorzy.
W niedzielę o godz. 18:00 w Państwowej Szkole Muzycznej odbędzie się koncert "Czerwone Gitary - platynowy koncert na bis". Pomimo zmian personalnych, Czerwone Gitary wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Platynowy koncert jest podsumowaniem 55-letniej działalności zespołu.
- W blisko dwugodzinnym programie usłyszycie największe przeboje z początkowego okresu działalności grupy, nowe propozycje zespołu i zobaczycie jego historię w przekazie multimedialnym. Występy przyjmowane są entuzjastycznie, o czym świadczy reakcja widzów na koncertach i liczne, pokoncertowe opinie - zapraszają organizatorzy.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.