Reklama

Czarny dym nad Orlenem. Koncern tłumaczy, skąd się wziął

Opublikowano:
Autor:

Czarny dym nad Orlenem. Koncern tłumaczy, skąd się wziął  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątkowy poranek, przez jakiś czas, nad kombinatem unosił się czarny dym. Koncern tłumaczy, że jest to związane z postojem technologicznym jednej z instalacji.

W piątkowy poranek, przez jakiś czas, nad kombinatem unosił się czarny dym. Koncern tłumaczy, że jest to związane z postojem technologicznym jednej z instalacji. 

Kilkoro czytelników zaobserwowało dziś czarny dym unoszący się nad zakładem. Skąd się wziął? 

Wczoraj, tuż po 17:00, za pośrednictwem Bezpłatnego Systemu Informacji, do mieszkańców został rozesłany sms z informacją o planowanym postoju instalacji. 

[ZT]21582[/ZT]

- W związku z planowanym na 17 kwietnia postojem technologicznym jednej z instalacji, w godz. 2:00-22:00 nad zakładem produkcyjnym w Płocku będzie widoczny zwiększony płomień pochodni - brzmiał komunikat. 

Dziś, około 8:20, nad zakładem można było zaobserwować czarny dym. Jak tłumaczy koncern, to efekt rozpalania pochodni, w której będą spalane węglowodory. 

- Dzięki spalaniu węglowodorów na pochodni przy użyciu pary wodnej, związki te nie są emitowane do atmosfery i dlatego nie mają wpływu na zdrowie czy środowisko - zapewnia biuro prasowe ORLENU. 

ORLEN podkreśla, że służby techniczne oraz pracownicy Biura Ochrony Środowiska na bieżąco monitorują proces postoju technologicznego tej instalacji i kontrolują parametry środowiskowe. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE