Cóż to był za dreszczowiec! Nafciarze wygrywają w Krakowie!

Autor: | Zdjęcie: Mateusz Ludwiczak/Wisła Płock S.A.

Cóż to był za dreszczowiec! Nafciarze wygrywają w Krakowie!  - Zdjęcie główne

Wisła Płock górą w Krakowie! | foto Mateusz Ludwiczak/Wisła Płock S.A.

Wiadomości Niezwykle emocjonujące widowisko zafundowali kibicom zawodnicy Wisły Kraków i Wisły Płock. Górą Nafciarze, którzy wygrali po bramce z rzutu karnego w 97. minucie meczu!

Wiśle Kraków punkty potrzebne są jak tlen, bo nad Białą Gwiazdą wisi widmo spadku. Podopieczni Jerzego Brzęczka na pięć kolejek przed końcem byli w strefie spadkowej, a do bezpiecznej pozycji tracili dwa punkty. Nafciarze wciąż walczą o jak najwyższą lokatę na koniec sezonu.

Spotkanie od początku było prowadzone w dobrym, żywym tempie.  Podopieczni Pavola Stano prezentowali wysoką kulturę gry, rozgrywali swoje akcje od tyłu. Pierwszą bramkę już w 9. minucie zdobył Piotr Tomasik. Po zespołowej akcji piłka trafiła do obrońcy, a ten mocnym strzałem otworzył wynik spotkania.

Biała Gwiazda mogła błyskawicznie wyrównać, ale uderzenie Georgiya Tsitaishvilego Krzysztof Kamiński zdołał sparować na słupek. Niewykorzystana sytuacja równie błyskawicznie się zemściła, bo już w 12. minucie było 2:0. Dryblingiem na prawej flance popisał się Jorginho i podał dokładnie do Łukasza Sekulskiego. Napastnik nieczysto trafił w piłkę, ale futbolówka i tak wpadła do bramki.

Gospodarze ruszyli jednak do odrabiania strat i stworzyli kilka okazji. Swego dopięli w 27. minucie - piłkę między sobą wymienili Sebastian Ring i Stefan Savić, a ten pierwszy pokonał Krzysztofa Kamińskiego. To jednak nie był koniec emocji w pierwszej odsłonie, bo w 40. minucie Sekulski strzelił swoją trzecią bramkę w tym sezonie, a Nafciarze na przerwę schodzili przy bardzo dobrym wyniku.

Po zmianie stron podopieczni Jerzego Brzęczka zaczęli atakować z coraz większą werwą, atakować coraz wyższym pressingiem. Nafciarze mieli sporo szczęścia, np. kiedy Krzysztof Kamiński przepuścił piłkę między nogami rywala. Zawodnicy Pavola Stano starali się rozgrywać akcje niemalże od linii końcowej i w pewnych momentach robiło się nerwowo. Zwłaszcza, że już 57. minucie Elvis Manu strzelił bramkę na 2:3.

Przyjezdni zaczęli cofać się coraz niżej, z boiska zeszli Marko Kolar i Łukasz Sekulski, co przełożyło się na osłabienie potencjału ofensywnego Wisły  z Płocka. Miało to swój efekt, bo w 72. minucie wyrównał Zdenek Ondrasek. Wydaje się, że Adam Chrzanowski miał możliwość wybicia piłki.

Gra zaczęła się od nowa - wciąż nacierali krakowianie, ale płocczan też nie satysfakcjonował podział punktów. Gorąco było w obu polach karnych - z jednej strony zawodnicy Białej Gwiazdy co chwilę domagali się rzutów karnych po upadkach w szesnastce Kamińskiego, ale i Wisła miała swoje okazje.

W jednej z ostatnich na bramkę Pawła Kieszka uderzał Filip Lesniak, a stojący na linii strzału Manu podniósł rękę i wyraźnie dotknął piłki. Sędzia Damian Sylwestrzak po obejrzeniu sytuacji na monitorze zdecydował się podyktować rzut karny. Pewnym wykonawcą został Mateusz Szwoch i tym samym przechylił szalę zwycięstwa w tym szalonym meczu na korzyść Wisły Płock w 101. minucie spotkania!

Wisła Kraków – Wisła Płock 3:4 (1:3)

0:1 – Piotr Tomasik 9’

0:2 – Łukasz Sekulski 12’

1:2 – Sebastian Ring 27’

1:3 – Łukasz Sekulski 41’

2:3 – Elvis Manu 57’

3:3 – Zdenek Ondrasek 72’

3:4 – Mateusz Szwoch 90+11’

Wisła Kraków: Paweł Kieszek - Konrad Gruszkowski, Michal Frydrych, Maciej Sadlok, Sebastian Ring (74' Dawid Szot) - Marko Poletanović, Enis Fazlagić (46' Elvis Manu) - Heorhij Citaiszwili (82' Dor Hugi), Luis Fernandez, Stefan Savić (46' Momo Cisse) - Zdenek Ondrasek.

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Kristian Vallo (79' Igor Drapiński), Adam Chrzanowski, Jakub Rzeźniczak, Piotr Tomasik (79' Dusan Lagator) - Aleksander Pawlak, Mateusz Szwoch, Dominik Furman (79' Patryk Tuszyński), Jorginho - Marko Kolar (61' Filip Lesniak), Łukasz Sekulski (69' Damian Michalski).

Żółte kartki: Gruszkowski, Ondrasek, Sadlok, Manu (Wisła K.) oraz Tomasik (Wisła P.).