Reklama

Co z Orlen Olimpiadą? Będą zmiany?

Opublikowano:
Autor:

Co z Orlen Olimpiadą? Będą zmiany? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nieoficjalnie mówi się, że Orlen szykuje zmiany w dorocznej imprezie zakładowej. Czyżby miała wrócić formuła znana z Dni Chemika, czyli imprezy otwartej dla wszystkich płocczan, nie tylko pracowników koncernu?

Nieoficjalnie mówi się, że Orlen szykuje zmiany w dorocznej imprezie zakładowej. Czyżby miała wrócić formuła znana z Dni Chemika, czyli imprezy otwartej dla wszystkich płocczan, nie tylko pracowników koncernu?

Nie da się ukryć, że gdy dwa lata temu Orlen zdecydował się zrezygnować z otwartych dla wszystkich Dni Chemika na rzecz zamkniętej imprezy tylko dla pracowników całej grupy kapitałowej oraz ich rodzin, część płocczan poczuła się urażona i odebrała ten gest jako kolejny dowód na odcięcie się koncernu od Płocka. Zwłaszcza że utrudnienia związane z imprezą odczuwali wszyscy mieszkańcy miasta, o uciążliwościach płynących na co dzień z dymiących kominów nie wspominając.

Podczas dwóch dotychczasowych edycji Orlen Olimpiady - bo tak nazwano imprezę na stadionie Wisły Płock, która zastąpiła Dni Chemika, pracownicy Orlenu i wszystkich spółek zależnych, również zagranicznych, rywalizowali w różnych dyscyplinach sportowych i bawili się całymi rodzinami na pikniku i na koncertach gwiazd muzyki rozrywkowej.  Sęk w tym, że - inaczej niż było przez lata - tylko oni. Czy w tym roku szykują się zmiany?

Zarówno Dni Chemika, jak i Orlen Olimpiada  tradycyjnie odbywały się w czerwcu, czyli zaledwie za nieco ponad miesiąc, więc można by się spodziewać, że przygotowania powinny iść już pełną parą. Tymczasem koncern milczy na ten temat, a nieoficjalne informacje wskazują, że przetarg na organizację imprezy jest dopiero na finiszu. Nic dziwnego, że po mieście rozeszła się wieść, jakoby organizacja zakładowego święta w ubiegłorocznej formie stanęła pod znakiem zapytania. Spekulowano, że Orlen może chcieć wrócić do formuły znanej z Dni Chemika, zwłaszcza że  właśnie rezygnację z tej imprezy i zastąpienie jej wydarzeniem, na które wstęp mają jedynie pracownicy koncernu, wytykano poprzedniemu zarządowi spółki podczas kampanii wyborczej.

Z drugiej strony  zacięte sportowe boje między kolegami z pracy podobały się załodze, integrowały pracowników i wiele osób przyznawało, że szkoda by było całkiem zarzucić tę koncepcję. - Najlepiej jakby je połączyć - dało się słyszeć.

Jeden dzień dla pracowników, drugi - dla wszystkich?

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że jest to realny scenariusz i niewykluczone, że impreza, która odbędzie się w drugi weekend czerwca na stadionie,  faktycznie może zostać podzielona na dwie części - Orlen Olimpiadę dla pracowników całej grupy kapitałowej i piknik otwarty dla wszystkich. 

O tym, że koncern nie rezygnuje z szyldu „Orlen Olimpiada”, a więc i sportowego charakteru imprezy, świadczy również to, że na stronie imprezy dopiero co pojawiła się informacja o treści: „Orlen Olimpiada 2016. Już wkrótce!”.

Wydaje się, że takie rozwiązanie zadowoliłoby wszystkich - załoga miałaby swoje rozgrywki, dzięki zawodnikom ze spółek-córek w innych krajach impreza nie straciłaby swojego międzynarodowego charakteru, a wszyscy płocczanie mogliby uczestniczyć w zabawie.

Orlen: pracownicy dowiedzą się pierwsi

Orlen na razie trzyma wszystkie szczegóły w tajemnicy, zapewniając, że trwa dogrywanie szczegółów  i nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji co do formuły imprezy.

- Trwają jeszcze ustalenia co do formuły obchodów - napisało w odpowiedzi na nasze pytania biuro prasowe Orlenu. -  O ostatecznej decyzji spółka poinformuje w pierwszej kolejności swoich pracowników. Zakładamy, że nastąpi to do końca tego miesiąca.

Czytaj też:

Na zdjęciach: ubiegłoroczna Orlen Olimpiada oraz rozpoczęcie Dni Historii Płocka i Dni Chemika w 2011 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE