Reklama

Co to za kotły przy bloku na Radziwiu?

Opublikowano:
Autor:

Co to za kotły przy bloku na Radziwiu? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zasobniki na pelet drzewny stanęły przy blokach komunalnych na Radziwiu. To pionierska inwestycja w Płocku, która pozwoli na zmniejszenie rachunków za ciepło nawet o ok. 40 proc.

Zasobniki na pelet drzewny stanęły przy blokach komunalnych na Radziwiu. To pionierska inwestycja w Płocku, która pozwoli na zmniejszenie rachunków za ciepło nawet o ok. 40 proc.

Mieszkańcy bloków komunalnych przy Popłacińskiej od dawna skrażyli się na zbyt wysokie a wysokie rachunki za ogrzewanie. Teraz odetchną z ulgą, a w ich portfelach może zostać nawet do 40 proc. tego, co dotychczas musieli wydawać na ciepło. Wszystko dzięki modernizacji pieców grzewczych.

- Z początkiem nowego roku mieszkańcy budynków przy ulicy Popłacińskiej 42 i 42A oraz Zielonej 40 otrzymają od nas zawiadomienia o nowych, niższych zaliczkach za energię cieplną – zapowiada Wioletta Magin, szefowa MZGM-TBS, który administruje budynkami.

Na czym polegała modernizacja pozwalająca na tak odczuwalne obniżenie kosztów? Jak tłumaczą w spółce, ponieważ przyłączenie bloków do miejskiej sieci ciepłowniczej lub gazowej nie było możliwe ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury przesyłowej, MZGM-TBS zdecydował się na przeprowadzenie pionierskiej w Płocku przebudowy kotłowni tak, aby dostosować je do spalania peletu drzewnego. - To bardzo tanie paliwo, które charakteryzuje się dużą wartością energetyczną, a jego spalanie minimalną uciążliwością dla środowiska - informują w MZGM.

Pelet magazynowany jest w dwóch zasobnikach, a następnie całkowicie automatycznie podawany do kotłów, wyposażonych w specjalne palniki na granulat drzewny. - Bieżąca kontrola parametrów spalania odbywa się zdalnie za pomocą modemu GSM - informuje biuro prasowe Ratusza.

Modernizacja ogrzewania budynków kosztowała 132 tys. zł i została w całości sfinansowana przez Urząd Miasta Płocka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE