Reklama

Co się dzieje z remontem Chopina? Miał być asfalt, a nie ma

Opublikowano:
Autor:

Co się dzieje z remontem Chopina? Miał być asfalt, a nie ma - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Co się dzieje z remontem Chopina? - chciał wiedzieć nasz czytelnik. Od 24 września miało się rozpocząć asfaltowanie, a do dziś asfaltu jak nie było tak nie ma.

Co się dzieje z remontem Chopina? - chciał wiedzieć nasz czytelnik. - Od 24 września miało się rozpocząć asfaltowanie, a do dziś asfaltu jak nie było tak nie ma.

Nasz czytelnik zapytał za pomocą Alert 24 o trwający od kilku miesięcy remont ulicy Chopina. Na pytanie odpowiedział Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza.

- W trakcie prac związanych z branżą kanalizacyjną prowadzonych przez Wodociągi Płockie okazało się, że konieczne jest zwiększenie zakresu robót w tej branży. W efekcie firma Strabag, która realizuje na zlecenie MZD prace w branży drogowej, otrzymała aneks przedłużający zakończenie prac o miesiąc, tj. do dnia 17 października. Na dziś wykonawca podtrzymuje zakończenie inwestycji w terminie.

Są plany, by asfaltowanie Chopina rozpoczęło się w najbliższy weekend. 

Przypomnijmy: Chopina remontuje firma Strabag na  zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg i pod nadzorem jego inspektorów. Poza przebudową ulicy w prowadzi też prace na ulicy Dobrzykowskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Krakówka do ostatnich zabudowań Radziwia, które mają się zakończyć do  30 listopada. W drugim etapie robót zaplanowano m.in. budowę ścieżki rowerowej oraz chodnika wzdłuż wyremontowanego w ubiegłym roku odcinka Dobrzykowskiej, od ostatnich zabudowań Radziwia do drogi technicznej, prowadzącej w kierunku Mostu Solidarności obok ronda na Tokarach (ronda im. 19 pp Odsieczy Lwowa). Cały ten odcinek zostanie także oświetlony. Prace te zaczną się jeszcze w tym roku, zakończą - na wiosnę przyszłego. Wartość tego kontraktu to 4,1 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE