Reklama

Co należy wiedzieć o ubezpieczeniu klasycznego auta?

Opublikowano:
Autor:

Co należy wiedzieć o ubezpieczeniu klasycznego auta? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Posiadanie zabytkowego samochodu wiąże się z jednej strony z pewnym prestiżem. Z drugiej, gdy przyjdzie ubezpieczyć auto, jego właściciel może napotkać na pewne problemy.

Posiadanie zabytkowego samochodu wiąże się z jednej strony z pewnym prestiżem. Z drugiej, gdy przyjdzie ubezpieczyć auto, jego właściciel może napotkać na pewne problemy.

Samochód klasyczny, jak każdy zarejestrowany pojazd, należy ubezpieczyć. Firmy oferujące ubezpieczenia niechętnie jednak chcą objąć ochroną tego typu auta, a gdy uda się znaleźć interesującą polisę, często jest ona bardzo droga. Dlaczego tak się dzieje, nie do końca wiadomo. Jednak widać, że mimo takiego stanowiska ubezpieczycieli zainteresowanie klasycznymi samochodami rośnie. W samej Europie jest zarejestrowanych już ponad 1,5 mln aut, a ich wartość przekracza 20 mld euro (źródło: http://www.assistance.tv/nietypowe-ubezpieczenie-na-zabytkowe-samochody). O czym powinien pamiętać posiadacz takiego pojazdu?

Co daje polisa?

Mając pojazd klasyczny na własność, można pomyśleć o polisie krótkoterminowej OC, która sprawdzi się np. w przypadku zlotu samochodów zabytkowych. Ubezpieczenia dedykowane tego typu pojazdom zwykle dostosowane są do potrzeb właścicieli aut i obejmują wszystkie możliwe wydarzenia – poza rozbiciem samochodu lub jego kradzieżą. Polisy nie obejmują wyłącznie terytorium Polski – ubezpieczenie zazwyczaj działa również na terenie innych krajów europejskich, z wyjątkiem państw Europy Wschodniej. Taka opcja może zainteresować osoby, które uczestniczą w zlotach klasycznych samochodów i chcą pokazać swoje auto innymi posiadaczom podobnych pojazdów.

Ubezpieczenia w krajach europejskich

W innych krajach europejskich, np. w Wielkiej Brytanii, do kwestii związanych z ubezpieczeniem samochodów klasycznych podchodzi się bardziej kompleksowo. Classic car insurance UK oferuje np. firma Lancaster Insurance (https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance/) . Za korzystne pieniądze właściciel takiego pojazdu dostaje kompletną ochronę auta. Pozostaje mieć nadzieję, że również w Polsce wzrośnie liczba ubezpieczycieli, którzy dostosują swoje oferty również do posiadaczy klasycznych samochodów.

Wybierając konkretną polisę ubezpieczyciela, warto porównać dostępne na rynku oferty, by mieć pewność, że klasyczne auto ubezpieczone jest w sposób właściwy. Taki pojazd to skarb, dlatego należy odpowiednio o niego dbać i nie wybierać pochopnie ofert, które – chociaż wydają się tańsze – mogą nie spełniać oczekiwań posiadacza auta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE