Reklama

Co musisz wiedzieć o zamawianiu kuriera do Niemiec?

Opublikowano:
Autor:

Co musisz wiedzieć o zamawianiu kuriera do Niemiec? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wysyłanie paczek za granicę stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Jednak dziś jest to całkowicie nieuzasadnione, gdyż mamy coraz więcej możliwości, dzięki którym możemy dopasować cenę przesyłki, czas dostawy i jej wielkość do własnych potrzeb i możliwości. Sprawdź, na co zwracać uwagę, aby wysyłanie paczek do Niemiec było łatwe i szybkie.

Wysyłanie paczek za granicę stanowi dla wielu osób nie lada wyzwanie. Jednak dziś jest to całkowicie nieuzasadnione, gdyż mamy coraz więcej możliwości, dzięki którym możemy dopasować cenę przesyłki, czas dostawy i jej wielkość do własnych potrzeb i możliwości. Sprawdź, na co zwracać uwagę, aby wysyłanie paczek do Niemiec było łatwe i szybkie.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Największe zaufanie wzbudzają w nas oczywiście kurierzy, którzy są gwarancją, że przesyłka nie tylko dotrze, ale też będzie nienaruszona. Jednak oprócz wyboru formy przesyłki, trzeba zwrócić też uwagę na jej zapakowanie. Przydatna będzie zatem folia bąbelkowa, karton składający się co najmniej z dwóch lub trzech warstw oraz taśma klejąca. Jeśli nie chcemy, aby przedmioty w paczce przemieszczały się w trakcie drogi, to możemy wykorzystać wypełniacze w postaci styropianu, kawałków makulatury czy też pociętej gąbki.

Kiedy już ją bezpiecznie zapakowaliśmy, powinniśmy wybrać korzystną firmę kurierską.

Na te kwestie warto zwracać uwagę wybierając firmę kurierską:

oferowaną cenę,
czas dostawy,
opinie w Internecie,
przedział wagowy — przy cięższych przesyłkach będzie to bardzo ważne, gdyż wpłynie to na cenę, którą trzeba zapłacić,
sprawność podczas zamawiania kuriera — najlepiej, aby można był zrobić wszystko przez Internet.

Ile kosztuje wysyłanie kuriera do Niemiec?

Obecnie istnieje wiele różnych sposobów, dzięki którym możemy wysłać paczki. Jednak dla większości osób kluczowa będzie cenę, którą trzeba zapłacić. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że dziś istnieją firmy, pośredniczące między osobami, które chcą wysłać przesyłkę a firmami kurierskimi. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy korzystne ceny. Na stronie internetowej https://www.speedpack.com.pl/cennik,niemcy,polska.html każdy może zobaczyć, ile będzie kosztować paczka do Niemiec wysłana przez firmę GLS lub DPD. Tam też dowiemy się, w którym przedziale wagowym warto się zmieścić, aby nie wydać zbyt dużo. Oprócz tego wybierzemy między możliwością dostarczenia paczki w tak zwanym systemie “od drzwi do drzwi” lub też “do pierwszych drzwi”, czyli kurier nie wejdzie po schodach pod same drzwi adresata.

Przykładowy cennik

Przesyłka do Niemiec przez firmę DPD ważąca do 10 kg kosztuje 88,67 zł, zostaje dostarczona pod same drzwi osoby, do której została wysłana, a z kolei czas dostawy wynosi zaledwie 2 dni.

O tym warto pamiętać

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że istnieje wiele przedmiotów, których nie możemy wysyłać, niezależnie od firmy, którą wybierzemy i sposobu dostawy. Przede wszystkim będą to wszystkie produkty, które mogą w jakikolwiek sposób zniszczyć lub pobrudzić inne paczki, czy też stanowić zagrożenia dla pracowników firmy kurierskiej.

Do tego w Niemczech szczególnie niemile widziana jest wysyłka tytoniu, baterii litowych, żywych zwierząt, uli pszczelich czy też amunicji.

Poza tym niedozwolone jest też wysyłanie takich przedmiotów jak broń, materiały wybuchowe, promieniotwórcze lub łatwopalne. Sprzęty wojskowe oraz substancje odurzające zakazane w danym kraju również są zakazane.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE